Trwa ładowanie...
d2vafal

Akcjonariusze Esotiq zdecydują 7 IV o emisji akcji przed przejściem na GPW

Warszawa, 12.03.2015 (ISBnews) - Akcjonariusze Esotiq & Henderson zdecydują na walnym zgromadzeniu zaplanowanym na 7 kwietnia br. o nowej emisji akcji, podała spółka. Firma planuje pozyskać środki z emisji w wysokości maksymalnie 16 mln zł i przenieść notowania z NewConnect na główny parkiet GPW.

Share
d2vafal

"Środki z emisji, zgodnie z opublikowanym uzasadnieniem zarządu do projektów uchwał NWZ, miałyby zostać przeznaczone przede wszystkim na rozwój sieci salonów Esotiq w Polsce i za granicą, zwiększenie oferty kosmetyków, wprowadzenie nowych linii bielizny oraz nowej linii odzieżowej Eva Minge" - czytamy w komunikacie.

Jak wynika z projektów uchwał, nowo wyemitowane akcje serii F miałyby zostać zaoferowane z wyłączeniem prawa poboru w drodze oferty publicznej oraz wprowadzone do obrotu na rynku regulowanym GPW. Według zarządu Esotiq, pozbawienie dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru akcji nowej emisji jest uzasadnione interesem spółki, ponieważ umożliwi włączenie grupy nowych inwestorów w proces finansowania jej rozwoju.

"Otwieramy kolejne punkty sprzedaży w Niemczech, a wkrótce ruszy tam także nasz sklep internetowy. Na marzec zaplanowaliśmy premierę nowej marki odzieżowej, która powstała w ścisłej współpracy Esotiq & Henderson z projektantką Ewą Minge. Będzie to produkt dizajnerski, ale w przystępnych cenach. Tylko w I półroczu planujemy otwarcie 25 nowych punktów sprzedaży. Dokapitalizowanie spółki dawałoby możliwość sfinansowania dalszego rozwoju sieci sprzedaży i nowych marek" - powiedział prezes Esotiq & Henderson Adam Skrzypek, cytowany w komunikacie.

d2vafal

W drugiej połowie lutego Skrzypek informował, że spółka czeka na zatwierdzenie prospektu emisyjnego przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF), które powinno nastąpić w "najbliższych miesiącach".

Przychody Esotiq & Henderson w 2014 roku wzrosły o 17% r/r do 105,07 mln zł, a zysk netto zwiększył się o 48,5% r/r i wyniósł 5,21 mln zł.

Esotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r.

(ISBnews)

d2vafal

Podziel się opinią

Share
d2vafal
d2vafal