Trwa ładowanie...
d1d2qgw
d1d2qgw

Akcjonariusze Point Group zdecydowali o scaleniu akcji w stosunku 10:1

Warszawa, 16.10.2014 (IS|Bnews) - Nadzwyczajne walne zgromadzenie Point Group ustaliło nową cenę nominalną akcji na 10 zł oraz zdecydowało o scaleniu akcji w stosunku 10:1, podała spółka. Celem tej decyzji jest usunięcie spółki z "listy alertów" GPW.
Share
d1d2qgw

"Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki ustala nową jednostkową wartość nominalną akcji spółki serii A, B, C, D oraz E w wysokości 10 zł w miejsce dotychczasowej jednostkowej wartości nominalnej akcji spółki wynoszącej 1 zł zmniejszając jednocześnie ogólną liczbę akcji spółki z liczby 103.817.020 do liczby 10.381.702 przy zachowaniu niezmienionej wysokości kapitału zakładowego spółki w wysokości 103.897.320,00 zł (scalenie akcji). Powyższe ustalenie uwzględnia umorzenie akcji i obniżenie kapitału zakładowego dokonane na mocy niniejszej uchwały" - czytamy w uchwałach walnego.

W uzasadnieniu do uchwały napisano, że mając na uwadze niski kurs akcji spółki, tj. utrzymujący się na poziomie poniżej wartości 0,50 zł oraz mając na uwadze fakt, że akcje spółki kwalifikowane są do segmentu "lista alertów" od 27 marca 2014 roku, zarząd spółki postanowił przedstawić NWZ propozycję zmiany wartości nominalnej akcji spółki poprzez połączenie akcji w stosunku 10:1, czego skutkiem będzie zmiana wartości rynkowej akcji.

"Połączenie akcji spółki umożliwi usunięcie przyczyn kwalifikacji akcji spółki do segmentu Lista Alertów. W związku z planowanym połączeniem akcji w stosunku 10:1 konieczne jest także umorzenie 5 akcji, których scalenie nie będzie możliwe, a następnie obniżenie kapitału zakładowego spółki o wartość nominalną umorzonych akcji" - czytamy dalej.

d1d2qgw

Na początku września prezes PMPG Michał Lisiecki poinformował agencję ISBnews, że spółką jest zainteresowane wiele funduszy, więc w najbliższym czasie NWZ podejmie decyzję o scaleniu akcji w skali 10:1, by mogła ona zostać wykreślona z "listy alertów". Prezes podkreślał wówczas, że Point Group notuje bardzo dobre wyniki finansowe i może przekroczyć tegoroczną prognozę.

Platforma Mediowa Point Group jest grupą kapitałową funkcjonującą w szeroko pojętym obszarze mediów i komunikacji marketingowej. Jest m.in. wydawcą tygodników "Wprost" i "Do Rzeczy" oraz miesięcznika "Historia do Rzeczy", a także serwisów internetowych.

(ISBnews)

d1d2qgw

Podziel się opinią

Share
d1d2qgw
d1d2qgw