Trwa ładowanie...
d4qbn2u

Aktywa pod zarządzaniem Trigon TFI wzrosły do 2 mld zł na koniec 2015 r.

Warszawa, 12.01.2016 (ISBnews) - Trigon Towarzystto Funduszy Inwestycyjnych  powiększył portfel zarządzanych aktywów o 150% w skali roku do 2 mld zł na koniec 2015 r., z czego wysokomarżowe produkty detaliczne stanowiły ponad 1,7 mld zł, podało TFI.

Share
d4qbn2u

"Udało się nam utrzymać wysokie tempo rozwoju i kolejny rok z rzędu znacząco zwiększyć aktywa pod zarządzaniem (+150% wzrostu). Przyjęta przez nas strategia rozwoju, oparta na wprowadzaniu nowatorskich rozwiązań inwestycyjnych charakteryzujących się brakiem korelacji z indeksami giełdowymi oraz na poszukiwaniu najlepszych zarządzających w swoich kategoriach, przyniosła skutek. Warto zauważyć, że praktycznie w całości nasze aktywa należą do klas wysokomarżowych" - powiedział dyrektor rozwoju Trigon TFI Jakub Adamowicz, cytowany w komunikacie.

Trigon TFI działa w oparciu o model rozwoju, którego głównym elementem jest budowanie szerokiego portfela nieskorelowanych produktów inwestycyjnych zarządzanych przez najlepszych rynkowych specjalistów, którzy od 2014 roku wzmacniają skład zarządzających Trigon TFI. Od IV kwartału 2014 roku do zespołu dołączyli Marcin Szuba z PZU TFI, Tomasz Piotrowski i Michał Cichosz ze Skarbiec TFI, Marcin Piekarz z DM BZ WBK oraz Piotr Zielonka z Ipopema Securities.

(ISBnews)

d4qbn2u

Podziel się opinią

Share
d4qbn2u
d4qbn2u