Trwa ładowanie...
d2qegat
23-03-2017 17:43

Alchemia: Branża stalowa, szczególnie w Polsce, powinna być lepiej chroniona

Warszawa, 23.03.2017 (ISBnews) - Alchemia uważa, że branża stalowa, szczególnie w Polsce, powinna być lepiej chroniona w obliczu taniego importu spoza kontynentu, poinformowała prezes Karina Wściubiak-Hankó. Grupa czeka na "jak najszybsze rozpoczęcie realizacji programu wicepremiera Mateusza Morawieckiego".

d2qegat
d2qegat

"Dla Grupy Kapitałowej Alchemia, jak i dla całej branży stalowej, ubiegły rok był pełen wyzwań. Na wyniki grupy kapitałowej mocno przełożyła się zarówno koniunktura na rynku krajowym, jak i globalnym. Jednak oznaki jej lekkiej poprawy powinny być widoczne dopiero w bieżącym roku oraz w kolejnych latach. W obliczu taniego importu spoza kontynentu, nasze hutnictwo od dłuższego czasu zmaga się z wieloma problemami. Dlatego branża stalowa powinna być lepiej chroniona, szczególnie w Polsce" - napisała Wściubiak-Hankó w liście do akcjonariuszy.

Dotyczy to zarówno skuteczniejszej polityki antydumpingowej, jak i zapobieganiu szarej strefie w kraju, co powinno się przełożyć na przywrócenie uczciwych praktyk handlowych, wskazała.

"Jako znaczący producent branżowy, angażujemy się we wszelkie działania i inicjatywy wspierające ten cel. Przemysł stalowy może i powinien być innowacyjny. To zapewni mu nie tylko systematyczny rozwój, ale i, tak ważną w biznesie, konkurencyjność. Niezbędne są również inwestycje - nie tylko, by wyprzedzać oczekiwania klientów, ale i spełniać kolejne obostrzenia, nakładane przez unijne prawo w ramach ochrony klimatu" - dodała prezes.

Jak podkreśliła, w ostatnim czasie grupa kapitałowa zrealizowała kilkanaście inwestycji modernizacyjnych w spółkach-córkach, w tym m.in. modernizację urządzeń grzewczych i pieca pokrocznego w Hucie Bankowej oraz zespołu walcarki rur w Oddziale Walcownia Rur Batory oraz w Oddziale Stalownia Batory.

d2qegat

"Zainwestowaliśmy również w rozwój technologii w Kuźni Batory i Oddziale Walcowni Rur Andrzej. We współpracy z jednostkami badawczymi opracowaliśmy kilka innowacyjnych projektów, które znalazły uznanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Ich realizacja znacząco poprawi konkurencyjność naszych wyrobów i z pewnością rozszerzy zakres działalności o nowe rynki zbytu" - powiedziała Wściubiak-Hankó.

"Poza zmianami w sferze regulacyjnej oraz inwestycjami, szansą dla grupy jest także jak najszybsze rozpoczęcie realizacji programu wicepremiera Mateusza Morawieckiego, w zakresie zwiększonego wykorzystania możliwości zastosowania produktów krajowych, wytwarzanych przez polskie firmy - a więc również polskie huty. Z niecierpliwością oczekujemy na wdrożenie w życie tego programu oraz jego efekty" - podsumowała prezes.

Grupa Alchemii koncentruje się na działalności związanej z produkcją stali. Działalność operacyjna jest skupiona w spółkach zależnych. Spółka-matka zajmuje się handlem.

(ISBnews)

d2qegat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qegat

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj