Trwa ładowanie...
d47hez6

Alior Bank będzie gotowy do rozmów nt. kolejnego przejęcia w III kw. br.

Warszawa, 01.04.2016 (ISBnews) - Alior Bank po podpisaniu umowy nabycia części przedsiębiorstwa Banku BPH nadal będzie aktywny na rynku fuzji. Bank już w trzecim kwartale tego roku może "siąść do rozmów" w sprawie kolejnego zakupu banku na polskim rynku, poinformował prezes Wojciech Sobieraj.

Share
d47hez6

"Jeśli cokolwiek będzie na sprzedaż, to my, przy naszym poglądzie na rynek, naszej strategii, na pewno będziemy uczestniczyli w procesach due dilligence. Do stołu możemy wrócić w trzecim kwartale tego roku" - powiedział Sobieraj podczas telekonferencji z dziennikarzami.

Sobieraj odmówił odpowiedzi na pytanie, czy Alior Bank jest zainteresowany przejęciem Raiffeisen Polbanku.

Prezes spodziewa się, że do tego czasu bank uzyska wszelkie niezbędne zgody na transakcję z GE Capital.

"Do fuzji operacyjnej będziemy gotowi na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2017 roku, po połączeniu prawnym. To jest ambitny cel, ale możliwy " - powiedział Sobieraj.

d47hez6

Podkreślił, że wielkość banku przejmowanego nie zawsze jest wyznacznikiem stopnia skomplikowania fuzji., a" tu mamy sytuację, gdy łączą się banki, które mają w pełni kompatybilne systemy IT".

Alior Bank poinformował dziś, że zawarł z grupą GE Capital umowę dotyczącą nabycia wydzielonej części Banku BPH. Cena za 87,23% udziałów GE w Podstawowej Działalności BPH wynosi 1,225 mld zł (z zastrzeżeniem korekt). Transakcja nie obejmuje zakupu portfela kredytów hipotecznych oraz BPH TFI. Zamknięcie transakcji przewiduje się do końca 2016 r.

W wyniku transakcji połączony bank umocni swoją pozycję na konsolidującym się rynku. Po połączeniu aktywa banku osiągną poziom ok. 60 mld zł, co uplasuje spółkę na 9. miejscu w sektorze bankowym.
Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d47hez6

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47hez6
d47hez6