Trwa ładowanie...
dgg6q8g
01-04-2016 09:19

Alior Bank oczekuje 300 mln zł synergii brutto rocznie po przejęciu części BPH

Warszawa, 01.04.2016 (ISBnews) - Alior Bank po przejęciu podstawowej działalności Banku BPH oczekuje docelowych, rocznych synergii - bez uwzględnienia 160 mln zł synergii wynikających z wdrożenia planu transformacji biznesowej w BPH - na poziomie około 300 mln zł przed opodatkowaniem. Docelowy poziom synergii zostanie osiągnięty w 2019 roku, podał bank.

Share
dgg6q8g

"Jednorazowe koszty integracji prowadzące do uzyskania planowanych synergii poniesione zostaną do roku 2018 roku, z czego większość w roku 2017. Zgodnie z przewidywaniami docelowy poziom synergii zostanie osiągnięty w 2019 roku" - czytamy w komunikacie.
Alior Bank podał dziś, że zawarł umowę GE Capital dotyczącą nabycia wydzielonej części Banku BPH. Cena za 87,23% udziałów GE w Podstawowej Działalności BPH wynosi 1, 225 mld zł (z zastrzeżeniem korekt). Transakcja nie obejmuje zakupu portfela kredytów hipotecznych oraz BPH TFI.

"Podpisanie umowy dotyczącej zakupu podstawowej działalności Banku BPH potwierdza wcześniej ogłoszony zamiar dotyczący aktywnego udziału Alior Banku w konsolidacji sektora bankowego. Dzięki transakcji bank nabędzie atrakcyjną i komplementarną do swojej działalności część Banku BPH. Połączenie obu banków pozwoli na uzyskanie znaczących synergii oraz na dalszy wzrost efektywności" - powiedział prezes Alior Banku Wojciech Sobieraj, cytowany w komunikacie.

Bank BPH jest obecnie w procesie transformacji biznesowej. Efektem wdrożenia tego procesu będą synergie w wysokości 160 mln zł przed opodatkowaniem rocznie.

"Alior Bank po przejęciu części Banku BPH oczekuje docelowych, rocznych synergii, bez uwzględnienia 160 mln zł synergii wynikających z wdrożenia planu transformacji biznesowej w BPH, na poziomie około 300 mln zł przed opodatkowaniem" - podał Alior.

dgg6q8g

W wyniku transakcji połączony bank umocni swoją pozycję na konsolidującym się rynku. Po połączeniu aktywa banku osiągną poziom ok. 60 mld zł, co uplasuje spółkę na 9. miejscu w sektorze bankowym.
Liczba obsługiwanych klientów zwiększy się do 3,3 mln. Baza depozytów wzrośnie o ponad 1/3 (12 mld zł), a portfel wysokomarżowych kredytów o 1/4 (8,5 mld zł).

"Doświadczenie pracowników obu banków będzie stanowiło solidną podstawę do rozwoju innowacyjnej oferty produktów i usług oraz dalszego wzrostu efektywności" - podał Alior w komunikacie.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 r.

Bank BPH jest obecny na polskim rynku od ponad 20 lat. Jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Siedzibą prawną Banku BPH jest Gdańsk, biuro centrali znajduje się w Warszawie, a główne centra operacyjne w Krakowie i Gdańsku.

(ISBnews)

dgg6q8g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgg6q8g
dgg6q8g