Trwa ładowanie...
d2uxn3u

Alior Bank otrzymał 15,9 mln zł dotacji z BFG na SKOK im. św. Jana z Kęt

Warszawa, 02.01.2014 (ISBnews) - Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) w ramach wsparcia Alior Banku w procesie restrukturyzacji Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo Kredytowej im. św. Jana z Kęt udzielił dotacji w wysokości 15,9 mln zł oraz gwarancji pokrycia strat wynikających z przejętych praw majątkowych, poinformował Fundusz.

Share
d2uxn3u

"Zarząd Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjął uchwałę w sprawie udzielenia Alior Bankowi S.A. wsparcia w procesie restrukturyzacji Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. św. Jana z Kęt, w formie:

- dotacji w kwocie 15,9 mln zł, wynikającej z różnicy pomiędzy przejmowanymi zobowiązaniami z tytułu środków gwarantowanych a przejmowanymi prawami majątkowymi SKOK im. św. Jana z Kęt, wyliczonej na podstawie sprawozdania finansowego kasy na dzień przejęcia,

- gwarancji pokrycia strat banku wynikających z przejętych praw majątkowych przy jednoczesnym uczestnictwie funduszu w przychodach uzyskanych przez bank z praw majątkowych objętych gwarancją" - czytamy w komunikacie.

d2uxn3u

W związku z podjętą przez zarząd funduszu uchwałą, fundusz zawarł z bankiem stosowne umowy dotacji i gwarancji pokrycia strat, podano także.

W sierpniu ub. r. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie podjęła decyzję o przejęciu z dniem 1 września 2014 r. Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. Św. Jana z Kęt przez Alior Bank.

Bank podał wówczas, że proces przejęcia przebiegać będzie przy wsparciu finansowym udzielonym przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

d2uxn3u

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. św. Jana z Kęt (SKOK) powstała w 1997 roku. Została powołana do istnienia przez członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Archidiecezji Gdańskiej. Ideą powstania Kasy była chęć wzajemnej pomocy finansowej wśród członków Kościoła katolickiego. Oferta SKOK im. św. Jana z Kęt obejmuje pożyczki i linie pożyczkowe, lokaty, konta osobiste, ubezpieczenia, rachunki firmowe, zlecenia rozliczeń finansowych, karty płatnicze SKOK VISA. Posiada oddziały głównie w województwie pomorskim i zachodniopomorskim.

(ISBnews)

d2uxn3u

Podziel się opinią

Share
d2uxn3u
d2uxn3u