Trwa ładowanie...
alma

Alma zamyka "Klub konesera". Co z punktami uczestników?

Kłopotów sieci delikatesów Alma ciąg dalszy. Firma zdecydowała o zamknięciu swojego programu lojalnościowego "Klub konesera". - Program zakończy działalność 2 grudnia - pisze w komunikacie Jerzy Mazgaj, właściciel sieci. Uczestnicy wciąż mogą wymienić uzbierane punkty na nagrody rzeczowe.

Share
Alma zamyka "Klub konesera". Co z punktami uczestników?
Fot: Eastnews/Beata Zawrzel
d1kehhr

Kłopotów sieci delikatesów Alma ciąg dalszy. Firma zdecydowała o zamknięciu swojego programu lojalnościowego "Klub konesera". "Program zakończy działalność 2 grudnia" - pisze w komunikacie Jerzy Mazgaj, właściciel sieci. Uczestnicy wciąż mogą wymienić uzbierane punkty na nagrody rzeczowe.

Delikatesy Alma na swojej stronie internetowej poinformowały o zamknięciu swojego programu lojalnościowego. "Klub konesera" przestanie istnieć za 60 dni - tylko do 2 grudnia można wymieniać uzbierane punkty na nagrody. W specjalnym komunikacie organizator, czyli Alma, powołuje się na zapisy regulaminu.

Źródło: Screen ze strony Delikatesów Alma

d1kehhr

Firma nie uzasadnia decyzji, ale powody są znane. Delikatesy od kilku miesięcy mają problemy z finansami. Pisaliśmy o tym pierwsi w money.pl.

Skalę problemów sieci można dostrzec gołym okiem. Kiedyś półki upchane drogimi słodyczami, kawami czy alkoholami, dziś - coraz bardziej puste. Od kilku miesięcy w wielu sklepach praktycznie nie ma tzw. wysp, na których prezentowane były przecenione lub ekskluzywne produkty. Część placówek już została zamknięta, a niektóre na półkach rozstawiają na przykład całe rzędy butelek z wodą.

Pod koniec lipca sami pracownicy niechętnie przyznawali, że produkty w Almie mają układać w taki sposób, by regały nie wyglądały na całkowicie puste. W delikatesach można więc zobaczyć całe wystawy z odświeżaczy powietrza, które ciągną się przez dwa-trzy metry. Często półki są wyłożone tylko od frontu, a wyjęcie jednego piwa czy herbaty odsłania pustą przestrzeń.

W połowie września spółka zwróciła się do krakowskiego sądu z wnioskiem o otwarcie postępowania sanacyjnego, które ma uchronić firmę przed upadłością. Firma we wniosku zapowiedziała głęboką restrukturyzacją i właśnie dlatego zamyka najmniej rentowne sklepy.

Zarząd firmy rozważa poszukiwanie inwestora branżowego. Na razie jednak żadne decyzje w tej sprawie nie zostały podjęte.

d1kehhr

Podziel się opinią

Share
d1kehhr
d1kehhr