Trwa ładowanie...
d10nwl2

AmerBrokers obniżył rekomendację dla Pelionu do "neutralnie" z "trzymaj"

...

d10nwl2
d10nwl2

28.12. Warszawa (PAP) - Analitycy AmerBrokers, w raporcie z 19 grudnia, obniżyli rekomendację dla Pelionu do "neutralnie" z "trzymaj".

Rekomendacja została wydana przy cenie 27 zł. W środę na giełdzie o godz. 10.10 jedna akcja spółki wyceniana była na 27,25 zł.

"Pod koniec czerwca przy kursie 47,90 zalecaliśmy trzymanie akcji spółki Pelion (dawnej PGF). Sierpniowa przecena na GPW spowodowała gwałtowny spadek wartości waloru z 40,80 zł do 30,0 zł. Następnie kurs konsolidował się przy poziomie 30 zł. Jednakże ostatnie sesje przyniosły pokonanie wsparcia ustalonego przez nas na poziomie 29,29 zł - dołek z lipca 2009 roku. Bezpośrednią przyczyną zmiany zalecenia inwestycyjnego jest sytuacja techniczna waloru" - napisali analitycy AmerBrokers.

"Czynnikiem, który w 2012 roku będzie wpływał na wyniki Pelion jest zmiana prawa farmaceutycznego. Wejście w życie nowych przepisów (głównie dotyczących sprzedaży leków refundowanych), może spowodować przejściowe wahania zarówno po stronie przychodów, jak i wyników. Jednakże w przypadku Grupy sprzedaż leków refundowanych stanowi ok. 1/3 całości przychodów i według nas nie powinno to istotnie wpłynąć na zmianę wyników. Na chwilę obecną trudno jest szacować dokładne parametry nowych przepisów. Z drugiej strony zmiany w równym stopniu dotkną wszystkie podmioty działające na rynku polskim. Dlatego pozycja Pelion nie będzie różnić się od sytuacji rynkowej podmiotów z branży" - podano.(PAP)

bas/ osz/

d10nwl2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10nwl2