Trwa ładowanie...
d3w31ma

AmRest liczy na 'przełomowe' wyniki w kolejnych kwartałach tego roku

Warszawa, 08.05.2015 (ISBnews) - AmRest ocenia, że dalsze koncentrowanie się na rozwoju swoich marek na dynamicznie rosnących rynkach zapewni osiąganie przełomowych wyników w kolejnych kwartałach tego roku, poinformował przewodniczący rady nadzorczej AmRest Henry McGovern.

Share
d3w31ma

"Miniony kwartał przyniósł potwierdzenie trwałości poprawy wyników naszej firmy. Jestem przekonany, że dalsze koncentrowanie się na rozwoju dojrzałych marek na naszych dynamicznie rosnących rynkach zapewni osiąganie przełomowych wyników w kolejnych kwartałach tego roku" - powiedział McGovern, cytowany w komunikacie spółki.

W jego ocenie, stabilna poprawa wyników na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej i Hiszpanii jest głównym czynnikiem determinującym zyskowność całej Grupy AmRest.

"Cieszy nas nie tylko dotychczasowy sukces poszczególnych marek w portfelu, ale także ogromny potencjał rozwoju tych dywizji - zarówno wzrostu liczby restauracji, jak i dalszego umacniania się marż. Rosnące dochody ludności w Europie Środkowo-Wschodniej, a także większa popularność spożywania posiłków w restauracjach powinny znaleźć swe odzwierciedlenie w wynikach naszej firmy. Pozytywne trendy potwierdzane są również przez niezwykle udane otwarcia nowych restauracji w Hiszpanii" - stwierdził przewodniczący rady nadzorczej AmRest.

d3w31ma

Według stanu na dziś, grupa prowadzi łącznie 818 restauracji - w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rosji, w Serbii, w Chorwacji, w Bułgarii oraz w Hiszpanii na podstawie umów franczyzy restauracji Kentucky Fried Chicken (KFC)
, Pizza Hut, Burger King i Starbucks; na terenie Hiszpanii, Francji, Niemiec, Chin oraz USA - restauracji marek własnych La Tagliatella, Trastevere i il Pastificcio; dodatkowo na terenie Chin od grudnia 2012 r. prowadzona jest działalność restauracji marek własnych Blue Frog i KABB.

"Wydatki inwestycyjne w 2015 roku będą zbliżone do zeszłorocznych poziomów, przy czym ich alokacja skoncentrowana będzie na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej oraz Hiszpanii. Inwestycje na rynku rosyjskim zostały ograniczone do czasu ustabilizowania się sytuacji polityczno-ekonomicznej w regionie, a liczba nowych otwarć w tym kraju nie przekroczy dziecięciu" - czytamy w komunikacie.

Jak podano, wstępne wyniki osiągnięte w kwietniu i maju potwierdzają kontynuację wcześniejszych trendów na poszczególnych rynkach Grupy AmRest.

"Solidny kalendarz nowych otwarć w połączeniu z napływającymi optymistycznymi prognozami makroekonomicznymi pozwolą utrzymać dotychczasowe tempo rozwoju sieci restauracji oraz poprawę wyników grupy zgodnie z komunikowanymi wcześniej założeniami 'AmRest 2.0'" - czytamy dalej.

W kwietniu 2005 r. akcje AmRest Holdings SE zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na dzień 31 marca 2015 r. największym akcjonariuszem spółki posiadając 31,71% akcji oraz głosów w spółce był WP Holdings VII B.V.

(ISBnews)

d3w31ma

Podziel się opinią

Share
d3w31ma
d3w31ma