Trwa ładowanie...
d1ehdeo
d1ehdeo

Amundi Polska TFI chce przyspieszyć rozwój, będą nowe produkty i dystrybutorzy

Warszawa, 05.05.2015 (ISBnews) - Amundi Polska TFI od początku roku pozyskało 130 mln zł aktywów netto i 11 tys. klientów w funduszach inwestycyjnych w detalicznej części rynku. Cel spółki to 4 mld zł aktywów pod zarządzaniem do końca 2017 r. Amundi będzie teraz wzbogacać gamę produktów i poszerzać sieć dystrybucji o kanały zewnętrzne, poinformował prezes Amundi Polska TFI Gabriele Tavazzani.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1ehdeo

"Pierwszy rok przyniósł nam bardzo dobre wyniki funduszy. Zebraliśmy w ciągu roku 510 mln zł aktywów. Oprócz tego trendy i perspektywy rozwoju naszej działalności w Polsce są wspaniałe. Zarządzanie aktywami w Polsce oznacza świetlaną przyszłość. Teraz musimy przyspieszać, zwiększać tempo wzrostu po tym, co udało nam się osiągnąć w pierwszym roku " - powiedział Tavazzani podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że w związku z niskimi stopami procentowymi indywidualni inwestorzy poszukują alternatyw w stosunku do tradycyjnego inwestowania, którym w Polsce głównie są lokaty bankowe. Krajowe fundusze rozwijały się w ciągu 5 lat przy wysokiej stopie zwrotu i, w jego ocenie, możemy spodziewać się przyspieszenia w przyszłości ze względu na poziom stóp procentowych.

Tavazzani poinformował, że od początku roku TFI udało się pozyskać 130 mln zł aktywów netto i 11 tys. klientów w funduszach inwestycyjnych w detalicznej części rynku.

d1ehdeo

"Naszą ambicją jest pozyskanie naturalnego udziału w rynku. Naszym celem na najbliższe 3 lata jest bycie jednym z głównym zarządzających aktywami na rynku polskim. Chcemy mieć 4 mld zł aktywów pod zarządzaniem. W takim otoczeniu rynkowym jest realistyczne abyśmy mieli 2-3% udziału w rynku w przestrzeni detalicznej"- powiedział prezes.

"Chcemy rozwijać się wspólnie z naszymi partnerami. Na tym rynku, jeśli chodzi o polskich dystrybutorów zaczyna zmieniać sposób promowania produktów inwestycyjnych" - podkreślił.

Tavazzani poinformował, że w ramach budowy zewnętrznej sieci dystrybucji Amundi Polska TFI podpisało umowy z jednym z największych bankowych dystrybutorów. Wniosek o zezwolenia na utworzenie nowych produktów został już złożony do Komisji Nadzoru Finansowego.

"Chcemy być gotowi na to, aby nawiązać pierwsze partnerstwo w Polsce. Złożyliśmy wniosek dotyczący projektu z jednym z największych banków. On będzie miał wspólny brand i mam nadzieję, że ruszy do końca tego roku. Na razie nie możemy ujawnić nazwy naszego partnera" - powiedział prezes.

d1ehdeo

Jak podkreślił członek zarządu Amundi Polska TFI Kazimierz Fedak, towarzystwo chce się otworzyć i rozpocząć współpracę z bankami, dystrybutorami tak, aby osiągnąć cel w zakresie aktywów do końca 2017r. Polska jest jedynym krajem, gdzie obaj akcjonariusz Amundi - Credit Agricole Bank Polska i Societe Generale poprzez Eurobank są obecni w Polsce i wspierają ten projekt na miejscu.

Przedstawiciele spółki nie wykluczają akwizycji na polskim rynku, aby przyspieszyć tempo osiągnięcia celu 4 mld zł aktywów.

"Jesteśmy otwarci na okazje szanse inwestycyjne jeśli takie się pojawią. Naszym głównym celem jest jednak wzrost organiczny" - podkreślił prezes.

Amundi Polska TFI jest częścią największej francuskiej firmy zarządzającej aktywami . Amundi na świecie ma ponad 100 mln indywidualnych klientów. Jest nr 1 w Europie jeśli chodzi o zarządzanie aktywami i w pierwszej 10 firm na świecie, z aktywami pod zarządzaniem na poziomie 860 mld euro.

(ISBnews)

d1ehdeo

Podziel się opinią

Share
d1ehdeo
d1ehdeo