Trwa ładowanie...

Analitycy: w piątek złoty zyskał do dolara i euro

Piątkowa sesja, jak i cały miniony tydzień były dobre dla polskiej waluty, która zyskała wobec dolara i euro - wskazują analitycy walutowi. Ok. godz. 18 euro kosztowało 4,28 zł, dolar - 3,98 zł, frank szwajcarski - 3,99 zł, a funt - 4,93 zł.

Analitycy: w piątek złoty zyskał do dolara i euroŹródło: Eastnews, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
dwrz6ks
dwrz6ks

Analityk DM mBanku Rafał Sadoch podkreślił, że podczas piątkowej sesji w godzinach popołudniowych euro kosztowało mniej niż 4,29 zł, a dolar spadł poniżej 4 zł.

"Cały miniony tydzień był dobry dla notowań polskiej waluty, gdyż zarówno wobec euro, jak i dolara zyskała ona ok. 5 groszy. Było to oczywiście związane z pozytywną reakcją większości walut z rynków wschodzących na wynik posiedzenia Fed oraz wyniki holenderskich wyborów parlamentarnych" - wskazał analityk.

dwrz6ks

Sadoch dodał, że na wycenę polskiej waluty nie wpłynęły za to dane z krajowej gospodarki: dobry odczyt z rynku pracy i słabszych produkcji przemysłowej czy sprzedaży detalicznej.

Ekspert przewiduje jednak, że przestrzeń do dalszych spadków notowań euro się wyczerpuje, a wspólna waluta może ponownie przekroczyć próg 4,40 zł.

"Rysują się pewne elementy, które mogą umocnić euro i pewne czynniki, które mogą osłabić złotego (...) Pogląd ten wspiera i możliwe osłabienie złotego na skutek łagodnej retoryki Rady Polityki Pieniężnej i prawdopodobne umocnienie wspólnej waluty, w momencie gdy Marine Le Pen polegnie w zbliżających się wyborach prezydenckich" - ocenił Sadoch.

Podobnie uważa Konrad Ryczko z DM BOŚ. Zwrócił uwagę, że obecnie uwaga rynków skupia się na szczycie G20. Jego zdaniem wątpliwym jest jednak, by wydarzenie to wygenerowało wyraźne impulsy do handlu.
Czytaj także: Ta wiadomość zelektryzuje frankowiczów

dwrz6ks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwrz6ks