Trwa ładowanie...
d3y66an
aktywa

Analizy Online: w sierpniu aktywa TFI rosły 6. miesiąc z rzędu

Sierpień był szóstym miesiącem z rzędu, w którym aktywa zgromadzone w funduszach inwestycyjnych rosły. W ciągu miesiąca wzrosły one o 4 mld zł do 86 mld zł - poinformowano w raporcie przygotowanym przez Analizy Online i Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami.

Share
d3y66an

"W ujęciu procentowym dynamika aktywów wyniosła w sierpniu plus 4,9 proc. i była trzecią najwyższą w bieżącym roku" - napisano w raporcie.

"Na wzrost wartości aktywów funduszy inwestycyjnych w sierpniu największy wpływ miała korzystna koniunktura na rynku akcji" - dodano.

Największy wzrost wartości aktywów odnotował segment funduszy akcyjnych, które zyskały 2,2 mld zł.

d3y66an

"Omawiany segment produktów przyciągnął w sierpniu najwięcej kapitału klientów (według wstępnych szacunków 0,6 mld zł). Co ciekawe, sporym saldem sprzedaży w porównaniu do poprzednich miesięcy pochwalić się mogły fundusze akcji małych i średnich spółek" - napisano.

"Sporo gorzej od funduszy inwestujących w akcje poradziły sobie w sierpniu fundusze dłużne, na co wpływ miała słaba koniunktura na rynku obligacji. Ich aktywa zyskały zaledwie 0,2 mld zł (1,7 proc.) i to prawie w całości dzięki wynikowi sprzedaży" - dodano.

W raporcie zwrócono uwagę, że od lutego, kiedy wartość aktywów osiągnęła lokalne minimum, wielkość aktywów zwiększyła się o 18,7 mld zł, osiągając tym samym poziom aktywów z września ubiegłego roku.

d3y66an

Podziel się opinią

Share
d3y66an
d3y66an