Trwa ładowanie...
d45vfpg
16-06-2016 17:28

Andreas Mielimonka zastępuje Ewą Wójcikowską na stanowisku prezesa Global Cosmed

Warszawa, 16.06.2016 (ISBnews) - Andreas Mielimonka, przewodniczący rady nadzorczej Global Cosmed, został powołany na prezesa w miejsce Ewy Wójcikowskiej, która zrezygnowała z tej funkcji, podała spółka.

d45vfpg
d45vfpg

"Grupa Global Cosmed zmienia strategię rozwoju. Zarazem Ewa Wójcikowska, prezes zarządu spółki, złożyła na ręce rady nadzorczej rezygnację z pełnionej funkcji. Pracami spółki - wiodącego producenta kosmetyków i chemii gospodarczej w Europie Środkowo - Zachodniej, pokieruje dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej, główny akcjonariusz oraz twórca firmy, dr Andreas Mielimonka" - czytamy w komunikacie.

W związku z ostatnią transakcją przejęcia Global Cosmed Group i konsolidacją wszystkich aktywów w ramach jednej Grupy Kapitałowej Global Cosmed, zmianie uległy kierunki rozwoju spółki. Dotychczas przedmiotem działalności Global Cosmed był biznes private label. Obecnie spółka będzie koncentrować się na rozwoju własnych brandów (Bobini, Apart, Sofin Kret), ze szczególnym uwzględnieniem rynków zagranicznych, gdzie upatrywany jest zasadniczy potencjał do dalszego wzrostu. Spółka duże nadzieje wiąże z rozwojem swojej aktywności na rynku niemieckim, a także na terenie Azji, skupiając się przede wszystkim na Chinach oraz Korei Południowej. Realizacją nowej strategii zajmie się osobiście główny akcjonariusz spółki oraz jej założyciel, Andreas Mielimonka, który zdecydował się objąć stanowisko prezesa zarządu spółki, podano również.

Równocześnie bowiem, motywując to względami osobistymi, rezygnację z funkcji prezesa zarządu złożyła Ewa Wójcikowska. Odchodząca prezes związana była ze spółką od ponad 20 lat. Odpowiedzialna była za kształtowanie i realizację strategii spółki m.in. w zakresie rozwoju pozycji Grupy na rynku krajowym i międzynarodowym. Rozstanie nastąpiło w przyjaźni i dobrej atmosferze, podano również.

Global Cosmed to największy polski producent kosmetyków i chemii gospodarczej. Głównymi odbiorcami spółki są krajowe oraz międzynarodowe sieci handlowe, w tym również dyskontowe. W październiku 2014 roku spółka przejęła aktywa niemieckiego producenta chemii gospodarczej domal wittol (obecnie Global Cosmed Domal GmbH).

(ISBnews)

d45vfpg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45vfpg