Trwa ładowanie...
d4333sf

Apanet szykuje się do rozpoczęcia sprzedaży na rynku amerykańskim

Warszawa, 09.11.2015 (ISBnews) - Grupa kapitałowa Apanet realizuje przyjętą strategię - dzięki udziałom posiadanym w amerykańskiej spółce Smart Lighting Systems rozpocznie sprzedaż własnych systemów na rynku Stanów Zjednoczonych, poinformował prezes Piotr Leszczyński.

Share
d4333sf

"Smart Lighting Systems zajmować się będzie m.in. wsparciem marketingowym oraz samą dystrybucją naszych produktów na terenie USA. W ramach partnerstwa mamy także opracować nowe rozwiązania optymalizujące zużycie energii wewnątrz i na zewnątrz budynków" - powiedział Leszczyński, cytowany w komunikacie.

To pierwsza, tak poważna obecność wrocławskiej grupy poza kontynentem europejskim. Wcześniej Apanet informował o systemach pilotażowych m.in. w Hiszpanii oraz na Łotwie.

"Obecność na rynku amerykańskim, zdecydowanie największym w branży inteligentnego zarządzania zużyciem mediów, to dla nas naturalny kierunek rozwoju i droga do zwiększenia sprzedaży zagranicznej" - dodał prezes Apanet.

d4333sf

Wspólnikami Smart Lighting Systems są: Apanet Green System, Ledlighting LLC, Sunview Led LLC oraz Jongkong Sunview Lighting Limited. Powstanie nowego podmiotu było następstwem listu intencyjnego zawartego z SunView Led - spółką prawa amerykańskiego, o współpracy z którą zarząd Apanetu informował w połowie września.

"Dotychczas największym i najbardziej skomplikowanym kontraktem zrealizowanym przez wrocławską grupę kapitałową było zaprojektowanie i wdrożenie inteligentnego systemu sterowania oświetleniem ulicznym w Bydgoszczy" - czytamy dalej.

Apanet zadebiutował w NewConnect w 2014 r. Od 2011 r. jest obecny w branży sterowania inteligentnym oświetleniem ulicznym. Prowadzi projekty od etapu koncepcji do samej produkcji.

(ISBnews)

d4333sf

Podziel się opinią

Share
d4333sf
d4333sf