Trwa ładowanie...
d26m13b
13-08-2015 11:37

Aplisens chce rosnąć o 20% rocznie na rynkach Unii Europejskiej

Warszawa, 13.08.2015 (ISBnews) - Aplisens celuje w średnioroczny wzrost sprzedaży w krajach Unii Europejskiej na poziomie 20%, poinformował prezes Adam Żurawski.

d26m13b
d26m13b

"Aktualnie w UE posiadamy 3 spółki zależne zajmujące się dystrybucją produktów Aplisens. Planujemy zakładanie w dużych i średnich krajach UE kolejnych dystrybucyjnych spółek zależnych. Kontynuowana będzie sprzedaż produktów pod logo innych firm. W większości krajów UE sprzedaż będzie prowadzona przez niezależnych pośredników, jak również poprzez nowe firmy, które swym zasięgiem obejmą znaczącą część UE oraz wiele innych pozaeuropejskich krajów. Niezależnie od koniunktury globalnej zakładamy wysokie tempo sprzedaży grupy na rynkach UE. Naszym celem jest średnioroczny wzrost sprzedaży grupy w UE na poziomie 20%" - powiedział Żurawski, cytowany w komunikacie.

W I połowie 2015 roku grupa Aplisens odnotowała 5,3-proc. wzrost sprzedaży r/r na rynkach UE. Spółka zależna Aplisens GmbH zanotowała w tym okresie prawie 18-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży w stosunku do I półrocza 2014 roku, natomiast Aplisens Czechy - prawie 36-procentowy.

Prezes poinformował także, że uważa I półrocze 2015 r. za "niezwykle udane" dla spółki, szczególnie na rynku polskim, gdzie sprzedaż wzrosła o 22%.

"Tak znaczący wzrost sprzedaży był spowodowany ponad 20-proc. wzrostem w segmencie automatyki przemysłowej oraz prawie 37-proc. wzrostem w segmencie urządzeń do zabezpieczenia pojazdów przed kradzieżą paliwa i w tym segmencie jest powrotem do poziomu sprzedaży z lat wcześniejszych. Szczególnie w roku 2014 obserwowaliśmy wzmożoną konkurencję ze strony tańszych produktów importowanych do Polski. W związku z ich niską jakością nastąpił powrót do produktów Aplisensa" - tłumaczy Żurawski.

d26m13b

W I półroczu 2015 roku Aplisens wypracował 42,9 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 41,15 mln zł rok wcześniej (wzrost o 4,3% r/r).

Zysk netto Aplisensa w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku wyniósł 7,1 mln zł (wzrost o 5,1% r/r ). EBIDTA we wskazanym okresie wyniosła 11,3 mln zł (wzrost o 3,4% r/r).

Aplisens jest liderem wśród krajowych producentów i dostawców rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

(ISBnews)

d26m13b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26m13b