Trwa ładowanie...

Apple chwali się wynikami. 15 milionów użytkowników Apple Music

Apple depcze po piętach muzycznej konkurencji - ogłosił Tim Cook, prezes giganta z Cupertino.

Apple chwali się wynikami. 15 milionów użytkowników Apple MusicŹródło: WP.PL, fot: Apple
d1s1p2n
d1s1p2n

*Apple depcze po piętach muzycznej konkurencji - ogłosił Tim Cook, prezes giganta z Cupertino. Niedawno uruchomiona usługa Apple Music - oferująca dostęp do muzyki online - zebrała już 15 milionów użytkowników. Prawie połowa zdecydowała się na płatną opcję. *

6,5 miliona osób zdecydowało się na jedną z dwóch płatnych opcji dostępu do usługi, dzięki której można słuchać muzyki online za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Apple oferuje dwie możliwości - standardowy abonament za 9,99 dolara lub abonament rodzinny za 14,99 dolara. Biorąc pod uwagę liczbę subskrybentów, każdego miesiąca na konta firmy wpływa od 65 do prawie 100 milionów dolarów.

Główny konkurent Apple Music, czyli szwedzki Spotify ma obecnie 20 milionów płatnych użytkowników oraz kolejne 75 milionów słuchaczy, którzy wybrali darmowe konto z przerwami reklamowymi podczas słuchania.

Analitycy przewidują, że usługa Apple znajdzie wiernych użytkowników za sprawą ogromnej bazy użytkowników domyślnie zainstalowanego iTunes. Jednocześnie są zdania, że producent iPhone'a nie będzie liderem rynku, głównie ze względu na spore opóźnienie w uruchomieniu usługi. Apple Music dostępny jest w ponad 100 krajach, w tym również w Polsce.

d1s1p2n

Warto jednak pamiętać, że baza użytkowników Apple to ponad miliard osób, które kupiły sprzęt wyposażony w system iOS.

Podczas debaty organizowanej przez dziennik "The Wall Street Journal" Tim Cook nie wypowiedział się w sprawie pogłosek, że Apple planuje do 2020 roku wybudować elektryczne auto. Takie informacje w ubiegłym tygodniu pojawiły się między innymi na stronach magazynu "Bloomberg". Cook nie komentował doniesień, chociaż faktem jest, że w siedzibie firmy pojawili się nowi pracownicy - specjaliści w dziedzinie robotyki i baterii, którzy wcześniej pracowali na przykład dla Mercedesa. W tym samym czasie jedna z firmy z branży baterii do samochodów oskarżyła Apple o nieuczciwe zagrywki i podkupowanie pracowników.

Zobacz także: * *Facebook i Apple muszą się liczyć z KIR. Zwykłe przelewy odchodzą do lamusa

d1s1p2n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s1p2n