Trwa ładowanie...
d4m6oof

Apple ma problemy z bateriami. Prosi o zwrot laptopów, bo mogą spłonąć

Apple prosi o zwrot niektórych MacBooków, konieczna jest wymiana akumulatorów. Część z nich może się przegrzewać, przez co grożą pożarem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Apple prosi o zwrot niektórych MacBooków. Baterie grożą pożarem.
Apple prosi o zwrot niektórych MacBooków. Baterie grożą pożarem. (Pixabay.com, Fot: pixaby)
d4m6oof

Apple rozpoczyna wymianę akumulatorów w niektórych MacBookach Pro. Jak informuje next.gazeta.pl, producent prosi o zwrot komputerów do salonów, bo część z nich może mieć problemy z przegrzewającymi się bateriami i powodować ryzyko pożaru. Apple zapewnia, że chodzi o "ograniczoną liczbę 15-calowych MacBooków Pro starszej generacji".

Czytaj też: Szef Apple narzeka na sprzedaż w Chinach. Chwali się wynikami w Polsce

Problem dotyczy egzemplarzy z 2015 roku, te laptopy były sprzedawane głównie w okresie od września 2015 r. do lutego 2017 r., również w Polsce. "Bezpieczeństwo klientów jest zawsze najwyższym priorytetem Apple, a my dobrowolnie zdecydowaliśmy się na wymianę wadliwych akumulatorów za darmo" - napisał producent w oświadczeniu.

d4m6oof

Ponadto Apple uruchomił już specjalną stronę internetową, dostępna tu: support.apple.com/15-inch-macbook-pro-battery-recall. Użytkownicy wadliwych urządzeń mogą pod tym adresem upewnić się, o jakie konkretnie egzemplarze chodzi. W odpowiednim miejscu należy wpisać numer seryjny posiadanego laptopa. Numer jest umieszczony na obudowie komputera, można go też znaleźć w iTunes lub wybierając na MacBooku opcję "About This Mac".

Obejrzyj: Podatek cyfrowy. Emilewicz: pracujemy nad tym

Jeśli urządzenie będzie wśród listy zamieszczonej na stronie producenta, trzeba przestać z niego korzystać i zwrócić komputer do autoryzowanego serwisu lub salonu Apple. Wymiana akumulatora nie wpłynie na ważność gwarancji, ale też jej nie wydłuży. Producent zaleca jednak, mimo informacji o zaprzestaniu korzystania z urządzenia, by przed oddaniem go do serwisu zrobić kopię zapasową danych. Naprawa powinna trwać nie dłużej niż 1-2 tygodnie.

d4m6oof

Czytaj także: Producent Thermomixa rozsierdził klientów

Nie jest to pierwsza wpadka Apple, jednak ta jest dużo poważniejsza. W lipcu ubiegłego roku producent przepraszał użytkowników niektórych MacBooków wyprodukowanych w 2018 r., bo te zwalniały przez nagrzewające się baterie. Miesiąc później okazało się, że urządzenia wydają dziwne dźwięki. Użytkownicy byli tym bardziej zbulwersowani, że laptopy od Apple kosztują krocie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4m6oof

Podziel się opinią

Share
d4m6oof
d4m6oof