Trwa ładowanie...
d9mry0x

Archidiecezja Łódzka pozwana. Poszło o ceny pochówków. "Będzie ich więcej"

Mieszkańcy Brzezin pozywają Archidiecezję Łódzką z powodu zbyt wysokich cen za chowanie zmarłych. Kuria - jak na razie - nie odniosła się do sprawy. Natomiast przedstawiciele organizacji społecznych zapowiadają, że będzie ich więcej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieszkańcy Brzezin pozywają Archidiecezję Łódzką za zbyt wysokie ceny pochówku (zdj. ilustracyjne).
Mieszkańcy Brzezin pozywają Archidiecezję Łódzką za zbyt wysokie ceny pochówku (zdj. ilustracyjne). (PAP, Fot: PAP/Grzegorz Michałowski, Grzegorz Micha³owski)
d9mry0x

O sprawie poinformował Mateusz Szkudlarek z Radia Zet. Na Twitterze podał, że mieszkańcy Brzezin (woj. łódzkie) pozwali Archidiecezję Łódzką za zbyt wysokie ceny pochówku na cmentarzu zarządzanym przez kurię.

Obecnie do sądu trafiły dwa pozwy. - Z pewnością będzie ich więcej - powiedział w rozmowie z rozgłośnią Sławomir Pawlik z ruchu "Stop Cmentarnemu Wyzyskowi".

To pokłosie sprawy, o której informowaliśmy w WP we wrześniu. Tomasz Molga pisał wtedy, że "za wstęp i pracę ekipy kamieniarzy kościelny administrator pobiera aż 920 złotych. Według kurii jest to 'ofiara kamieniarza za zarobkowanie na nie swoim terenie'".

d9mry0x

Zobacz: Koronawirus. W Polsce już są wybierani pacjenci do intensywnej terapii. "To racjonalne decyzje"

Na stronie kurii obecnie nie pojawiła się wiadomość odnosząca się do sprawy. Natomiast we wrześniu ks. Zbigniew Tracz, kanclerz kurii, który wcześniej komentował sprawę stawek na cmentarzu, wyjaśniał, czym jest opłata za kamieniarzy.

Czytaj: Nowy dyskont w Warszawie. Jedzenie nie jest jego głównym asortymentem

"Opłata za wjazdy kamieniarzy jest pobierana na wszystkich cmentarzach (również komunalnych), jest to ofiara kamieniarza za zarobkowanie na nie swoim terenie" - wyjaśniał.

Sprawdź: Pierwsze tarcia w rządzie. Gowin nie chce się zgodzić na wyższe emerytury minimalne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9mry0x

Podziel się opinią

Share
d9mry0x
d9mry0x