Trwa ładowanie...
d1rcozq

Arena.pl ocenia, że ma szanse na 3-5% rynku e-commerce w kilkanaście miesięcy

Warszawa, 14.11.2016 (ISBnews) - Arena.pl ocenia, że ma szanse, aby zagospodarować 3-5% polskiego rynku e-commerce w perspektywie kilkunastu miesięcy, wynika z komunikatu spółki.

Share
d1rcozq

"Arena.pl działa na rynku e-commerce o szacowanej wartości 36 mld zł, który będzie rósł przez najbliższe trzy lata w tempie od 20-25% rocznie - najszybciej w Europie. Głównym graczem na polskim rynku e-commerce jest Allegro z udziałem na poziomie ponad 90%. Arena.pl ma szanse, aby zagospodarować 3-5% tego rynku w perspektywie kilkunastu miesięcy" - czytamy w komunikacie.

"Na rynku jest miejsce dla kolejnego mocnego gracza, a naszym atutem jest oryginalny model współwłasności Arena.pl, który chcemy propagować. Mamy własną strategię, bardzo wyrazisty wizerunek i stabilne finansowanie. Mechanizm naszej platformy wykorzystuje nie tylko zwykłą potrzebę. Ma również na celu pobudzenie do rywalizacji. Za użytkowanie serwisu i bycie aktywnym otrzymujemy punkty, które możemy wymienić na atrakcyjne nagrody" - powiedział prezes Arena.pl Michał Kowalski, cytowany w komunikacie.

Arena.pl od startu w lutym wypracowała prawie 1 mln zł przychodów. Spółka zapowiada, że do końca tego roku zakończy prace badawczo- rozwojowe. Obecnie priorytetem jest zebranie doświadczeń rynkowych.

Arena.pl S.A. to właściciel pierwszej na świecie platformy zakupowej opartą o ideę współwłasności. Spółka jest notowana na NewConnect.

(ISBnews)

d1rcozq

Podziel się opinią

Share
d1rcozq
d1rcozq