Trwa ładowanie...
d3pc2al

ARP sprzedała 100% udziałów w ARP Venture Polskiemu Funduszowi Rozwoju

Warszawa, 01.08.2016 (ISBnews) - Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) podpisała z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) umowę sprzedaży 100% udziałów ARP Venture, podała ARP.

Share
d3pc2al

ARP Venture to spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu, która została powołana w związku z wdrażaniem nowej strategii mającej na celu wzrost innowacyjności polskiej gospodarki i ułatwienie transferu nowych technologii do przemysłu. Działa w obszarze przemysłowym sektora małych i średnich przedsiębiorstw, inwestując w projekty innowacyjne w fazie komercjalizacji i rozwoju produkcji seryjnej oraz w fazie ekspansji produktu.

Zgodnie z przyjętym przez polski rząd Planem Odpowiedzialnego Rozwoju grupa Polskiego Funduszu Rozwoju ma zostać utworzona do końca 2016 roku. Grupa ma integrować w ramach spójnej strategii i profesjonalnych standardów zarządzania takie instytucje jak m.in.: KUKE S.A., Bank Gospodarstwa Krajowego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Centrum strategicznym tworzonej grupy jest spółka Polski Fundusz Rozwoju S.A. utworzona przez przekształcenie spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe S.A., zakończone w kwietniu 2016 roku. Główne obszary działalności Polskiego Funduszu Rozwoju to wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw, finansowanie i promocja innowacji, projekty infrastrukturalne, rozwój eksportu oraz inwestycji zagranicznych.

(ISBnews)

d3pc2al

Podziel się opinią

Share
d3pc2al
d3pc2al