Trwa ładowanie...
d25xuop
10-03-2017 14:29

Artur Chabowski został powołany na prezesa Mabionu I wspólnej kadencji

Warszawa, 10.03.2017 (ISBnews) - Rada nadzorcza Mabionu powołała Artura Chabowskiego na stanowisko prezesa I wspólnej kadencji, podała spółka. W składa zarządu weszli także Jarosław Walczak oraz Sławomir Jaros. 

d25xuop
d25xuop

"Rada nadzorcza podjęła uchwały o odwołaniu całego składu zarządu spółki w osobach: pana Artura Chabowskiego, pana Jarosława Walczaka oraz pana Sławomira Jarosa oraz o powołaniu wszystkich ww. dotychczasowych członków w skład zarządu I wspólnej kadencji, w tym o powołaniu pana Artura Chabowskiego na prezesa zarządu oraz pana Jarosława Walczaka oraz pana Sławomira Jarosa na członków zarządu" - podała spółka w komunikacie.

Pierwsza wspólna kadencja członków zarządu upływa z dniem odbycia walnego zgromadzenia spółki zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za rok obrotowy 2021.

Mabion wyjaśnił, że podjęcie uchwał w sprawie odwołania i powołania członków zarządu spółki jest wynikiem zmian § 26 statutu spółki dokonanych przez NWZ 16 lutego 2017 r. tj. wprowadzenia postanowienia o wspólnej kadencji zarządu, która trwa 5 lat. Poprzednio obowiązujące postanowienia statutu spółki określały kadencję członków zarządu jako indywidualną.

Mabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

(ISBnews)

d25xuop
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25xuop