Trwa ładowanie...
dji47gm

Asseco BS do końca listopada powinno podjąć decyzję w sprawie akwizycji

04.11. Warszawa (PAP) - Asseco Business Solutions do końca listopada powinno podjąć decyzję w sprawie zakupu 100 proc. udziałów w spółce, która wzbogaci ofertę giełdowej firmy...

dji47gm
dji47gm

04.11. Warszawa (PAP) - Asseco Business Solutions do końca listopada powinno podjąć decyzję w sprawie zakupu 100 proc. udziałów w spółce, która wzbogaci ofertę giełdowej firmy zarówno o nowy produkt, jak i nowy rynek. Giełdowa spółka nie wyklucza zainteresowania spółki wchodzącymi w skład grupy Asseco. Ewentualne przejęcie Asseco BS sfinansuje środkami własnymi, ale pomimo tego powinno wypłacić dywidendę za 2010 r. - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele Asseco BS.

"Jest duży postęp w naszych rozmowach ze spółkami w sprawie akwizycji, ale decyzji jeszcze nie ma. Decyzja w sprawie przejęcie firmy, z którą prowadzimy najbardziej zaawansowane rozmowy powinna zapaść do końca listopada tak, aby sfinalizować sprawę do końca roku" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Romuald Rutkowski, prezes Asseco BS.

"Jest to spółka o przychodach około kilkunastu mln zł, która wzbogaciłaby nas zarówno o nowy produkt, jak i nowy rynek. Kupowalibyśmy 100 proc. udziałów w tej firmie, ale płatność rozłożona byłaby w czasie" - dodał Mariusz Lizon, członek zarządu Asseco BS ds. finansowych.

Przedstawiciele Asseco BS nie sprecyzowali, czy chodzi o podmiot krajowy, czy zagraniczny, powiedzieli jednak, że w ich zainteresowaniu są spółki spoza Polski.

dji47gm

Prezes pytany, czy rozważa możliwość zakupu innych spółek z grupy Asseco odpowiedział:

"Nie wykluczamy zainteresowania spółkami z grupy".

W grupie Asseco wydzielone podmioty odpowiedzialne za segment ERP ma m.in. Asseco Central Europe, jest to spółka Asseco Systems w Czechach i na Słowacji. Asseco Central Europe ma w niej 100 proc. udziałów. Podmiot odpowiedzialny za ten segment znajduje się też w Asseco Dach.

Rutkowski nie wykluczył możliwości stworzenia z Asseco BS dywizji grupy Asseco odpowiedzialnej za segment ERP w Europie.

dji47gm

"Rośniemy i pokazujemy dobre wyniki i być może nasza praca zostanie doceniona" - powiedział.

Poinformował też, że potencjalna akwizycja byłaby w całości sfinansowana ze środków własnych.

"Ze względu na wielkość tej spółki wystarczy nam własnych środków, aby sfinansować tę transakcję. Chcemy też nadal wypłacać dywidendę. Myślę, że zarząd może rekomendować wypłatę 20-40 proc. zysku za 2010 r." - dodał Rutkowski.

Na koniec III kw. Asseco BS miało około 40 mln zł wolnych środków pieniężnych.(PAP)

gsu/ ana/

dji47gm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dji47gm