Trwa ładowanie...
d32sciu

Asseco P. chce zaproponować akcjonariuszom Asseco CE akcje własne, następnie może wykupić ASEE

19.03. Warszawa (PAP) - Asseco Poland w procesie wykupu mniejszościowych akcjonariuszy Asseco Central Europe chce im zaproponować akcje własne nowej emisji. Obecnie trwają rozmowy...

d32sciu
d32sciu

19.03. Warszawa (PAP) - Asseco Poland w procesie wykupu mniejszościowych akcjonariuszy Asseco Central Europe chce im zaproponować akcje własne nowej emisji. Obecnie trwają rozmowy w sprawie parytetu. Kolejna spółka, której akcjonariusze mniejszościowi mogą być wykupieni to Asseco South Eastern Europe - poinformował na konferencji Adam Góral, prezes Asseco.

"Kolejnym walnym po zwyczajnym będzie NWZ w sprawie SWAP-u dla akcjonariuszy Asseco Central Europe. Byłyby to akcje nowej emisji. Obecnie trwają rozmowy o parytecie i nie wiadomo jak się one potoczą, ale obecnie oceniam szanse dość wysoko. Jest szansa, że zrealizujemy to w tym półroczu. Dużo zawdzięczamy Słowakom, ale nie będziemy jednak tego robić za wszelka cenę" - powiedział Góral.

"Drugą spółką, którą będziemy chcieli wykupić może być Asseco South Eastern Europe, a trzecią z polskich spółek może być Asseco Business Solutions" - dodał.(PAP)

gsu/ mto/ jtt/

d32sciu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32sciu