Trwa ładowanie...
d3ne9pm

Asseco Poland spodziewa się stabilizacji marż w kolejnych kwartałach

14.11. Warszawa (PAP) - Asseco Poland w kolejnych kwartałach spodziewa się stabilizacji marż. Spółka w ciągu najbliższych lat chce zwiększyć sprzedaż i poprawić rentowność z...

d3ne9pm
d3ne9pm

14.11. Warszawa (PAP) - Asseco Poland w kolejnych kwartałach spodziewa się stabilizacji marż. Spółka w ciągu najbliższych lat chce zwiększyć sprzedaż i poprawić rentowność z integracji. Spółce udało się zmniejszyć ekspozycję na dług Prokomu i planuje dobezpieczyć swoją pozycję. Spodziewa się kary w związku z realizację projektu ŚKUP - poinformowali przedstawiciele spółki.

"Ten rok jest szczególnym rokiem, gdyż kończą się podpisane wcześniej kontrakty i rozpoczynają nowe. W mojej ocenie w kolejnych kwartałach marża ma szansę się ustabilizować" - powiedział na konferencji wiceprezes Asseco Poland Rafał Kozłowski.

Poinformował też, że po słabszym III kw. spodziewa się zauważalnego wzrostu wyników izraelskiego Matriksa w ostatnim kwartale roku.

Obszar, w którym Asseco planuje długoterminowo poprawić marże to m.in. infrastruktura IT.

d3ne9pm

"Mój cel jest prosty, aby biznes integracyjny w ciągu trzech lat istotnie zwiększyć zarówno jeśli chodzi o przychody, jak i marże. Chcemy stać się wiodącym projektantem i dostawcą infrastruktury IT" - powiedział Andrzej Dopierała, który od września jest wiceprezesem Asseco Poland odpowiedzialnym za pion infrastruktury.

"Widzę spore pole do poprawy efektywności. Cel to zwiększenie w ciągu najbliższych latach zysku z integracji do kilkudziesięciu mln zł" - dodał.

Prezes spółki Adam Góral poinformował, że także na poziomie całej grupy prowadzone są działania optymalizacyjne.

"Z mojej strony nadal jest wysoka presja, żeby optymalizować koszty. Obecnie trwa budżetowanie i tym razem każdy lider pionu ma przedstawić trzyletni plan, a nie jak do tej pory roczny" - powiedział.

d3ne9pm

Góral poinformował, że Asseco nie myśli o przejęciach w obszarze integracji i nie planuje obecnie kontynuacji budowy integratora silnie obecnego w regionach.

Nie są planowane też istotne akwizycje na rynkach zagranicznych.

"Nie wykluczam jednak małych akwizycji w celu zdobycia produktu, czy rynku" - powiedział.

Jednocześnie Góral przypomniał swoją wizję potencjalnej dużej transakcji, do której Asseco powinno dążyć w przyszłości.

d3ne9pm

"Dziś Asseco nie może robić takich akwizycji jak kilka lat temu. Powinniśmy grupę Asseco przygotowywać do dużego skoku i tego, że kiedyś ona się połączy z inną grupą. Połączenie i skokowy wzrost będzie możliwe jak będziemy bardzo silni" - powiedział.

Poinformował także, że nie ma obecnie planów upraszania struktury grupy.

"Ściągniecie z giełdy Asseco Business Solutions lub Asseco South Eastern Europe nic by nam nie dało" - powiedział.

Prezes przyznał, że spodziewa się kary w związku z realizowanym przez Asseco projektem ŚKUP.

d3ne9pm

"W przyszłym roku będą odbiory i spodziewam się, że zostaniemy tam ukarani. Ten projekt był trudny dla obu stron, obie strony popełniły błędy" - powiedział.

Kozłowski pytany o możliwość pojawienia się w wynikach za cały 2013 r. odpisów na bony Prokomu, poinformował, że część wierzytelności Asseco została skonwertowana na nieruchomość, a spółka wystąpiła do Prokomu o dobezpieczenie pozostałej części, która nie pokrywa wartość obecnych zabezpieczeń. (PAP)

gsu/ jtt/

d3ne9pm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ne9pm