Trwa ładowanie...
d39qsve

Asseco SEE rozmawia wstępnie o akwizycjach z pięcioma firmami

21.02. Warszawa (PAP) - Asseco SEE prowadzi wstępne rozmowy o akwizycjach z pięcioma spółkami, jednak ewentualnej transakcji należy się spodziewać nie wcześniej niż w III kw. W...

d39qsve
d39qsve

21.02. Warszawa (PAP) - Asseco SEE prowadzi wstępne rozmowy o akwizycjach z pięcioma spółkami, jednak ewentualnej transakcji należy się spodziewać nie wcześniej niż w III kw. W razie konieczności spółka nie wyklucza finansowania zewnętrznego. W kolejnych latach na dywidendę może trafiać mniejsza część zysku niż za 2012 r.

"Jesteśmy we wstępnych rozmowach z pięcioma spółkami, trzema w Turcji, jedną w Rumunii i jedną w Serbii. Jest prawdopodobne, że zrealizujemy w tym roku jedną akwizycję, ale najwcześniej to może być w trzecim kwartale" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Piotr Jeleński, prezes spółki.

"Podtrzymujemy plan wypłaty dużej części zysku na dywidendę za 2012 r. Jeśli będziemy potrzebowali środków w zawiązku z planowanymi akwizycjami, nie wykluczamy skorzystania z finansowania zewnętrznego" - dodał Marcin Rulnicki, CFO.

Rulnicki dodał, że jednym z naturalnych kierunków finansowania zewnętrznego może być linia kredytowa od jednego z akcjonariuszy spółki - EBOR-u.

d39qsve

Wcześniej ASEE zapowiadało, że może przeznaczyć blisko 100 proc. zysku za 2012 r. na dywidendę. Zarząd dokładną rekomendację co do podziału ubiegłorocznego zysku przedstawi w najbliższych dniach. Jednocześnie przedstawiciele ASEE zapowiedzieli, że w kolejnych latach spółka raczej nie będzie przeznaczała tak dużej części zysku na wypłatę.

"Myślę, że w kolejnych latach na wypłatę dla akcjonariuszy może trafiać od 30 do 50 proc. zysku" - powiedział Jeleński.

ASEE w 2012 r. poniosło nakłady na inwestycje rozwojowe w wysokości 3,4 mln euro, z tego największa część na R&D i rozwój rynków. Jeleński poinformował, że oczekuje w 2013 r. wzrostu nakładów o około 10-20 proc.

Przedstawiciele spółki poinformowali, że ASEE ma cele wzrostowe na 2013 r. Ich zdaniem z powodu bardzo dobrych wyników w I kw. 2012 r. może być spółce trudno poprawić wyniki w I kw. 2013 r.

d39qsve

W ocenie Jeleńskiego ASEE w 2013 r. powinno wypracować 21 mln euro przychodów z nowych rynków. Oczekiwane przychody z outsourcingu to 11,2 mln euro., a 37 mln euro z umów utrzymaniowych. Grupa w 2013 r. chce sprzedać rozwiązania własne za 62 mln euro w porównaniu do 52 mln euro w 2012 r.

"W najbliższych pięciu latach spodziewamy się średniorocznego wzrostu sprzedaży rozwiązań własnych na poziomie co najmniej 15 proc." - powiedział Jeleński.(PAP)

gsu/ gor/

d39qsve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39qsve