Trwa ładowanie...
d3un9r9
d3un9r9

Atal potwierdza plany giełdowe, prospekt ma trafić do KNF na koniec lata

Warszawa, 15.07.2014 (ISBnews) ? Atal podtrzymuje plany dotyczące oferty publicznej oraz debiutu na warszawskiej giełdzie jesienią i liczy, że jego prospekt zostanie złożony do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na koniec sierpnia, poinformował agencję ISBnews prezes i właściciel dewelopera Zbigniew Juroszek.
Share
d3un9r9

"Chcemy zrealizować cel wejścia na GPW jesienią. Na koniec sierpnia nasz prospekt ma trafić do Komisji. W planach mamy nową emisję akcji na zwiększenie mocy oddziaływania na rynek" - powiedział ISBnews Juroszek.

Oferującym będzie Raiffeisen Polska, który przeprowadził wcześniejsze oferty obligacji dewelopera.

Prezes Atal dodał, że najbliższy projekt, jaki firma rozpocznie to krakowski projekt nad jeziorem Bagry na łącznie 22 budynki z 500 mieszkaniami. Kolejna warszawska inwestycja ruszy na Wilanowie we wrześniu. Ponadto firma chce pod koniec roku rozpocząć realizację czterech wież mieszkaniowych we Wrocławiu.

d3un9r9

"Naszym celem jest dbanie o jakość inwestycji i realizacja projektów w podwyższonym standardzie, który pozwala na generowanie marż na poziomie 25-27%. W Warszawie bank ziemi mamy na 2 lata, ale rozważamy pozyskanie kolejnych gruntów i to nie tylko w stolicy" - dodał Juroszek.

Zaznaczył, że jeśli firma zdecyduje się na wejście na rynek w czeskiej Pradze, to "na poważnie i raczej po IPO". Po ofercie publicznej może również rozpocząć projekty w Poznaniu. Według słów prezesa, spółka w tym roku może przekazać klientom łącznie nawet do 2000 mieszkań.

Atal sprzedał 1301 mieszkań w 2013 roku, odnotowując 66-proc. wzrost w porównaniu do poprzedniego roku. W tym roku liczy na sprzedaż 1500 lokali, natomiast w przyszłym roku sprzedaż ma wzrosnąć do 1700-2000 lokali.

Notowany na Catalyst Atal S.A. to firma deweloperska istniejąca od 1990 r. Specjalizuje się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, biurowych i handlowo-magazynowych zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Firma aktualnie prowadzi projekty inwestycyjne m.in. w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu oraz w Warszawie. Założycielem i właścicielem firmy jest polski przedsiębiorca Zbigniew Juroszek.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d3un9r9

Podziel się opinią

Share
d3un9r9
d3un9r9