Trwa ładowanie...

Atlas Arena już wymaga modernizacji i usunięcia niedoróbek

Wśród zatwierdzonych już inwestycji na ten rok znalazły się m.in. instalacja systemu stałych podwieszeń estradowych oraz kotar dzielących obiekt na mniejsze sale.
Share
Atlas Arena już wymaga modernizacji i usunięcia niedoróbek
Źródło: WP.PL, Fot: Zorro2212/Wikimedia (CC BY 3.0)
d1w1hbj

*Prawie 2 mln zł władze Łodzi przeznaczyły na modernizację Atlas Areny w 2015 roku. Z tych pieniędzy w hali ma być m.in. zainstalowany system stałych podwieszeń estradowych, co usprawni prace związane z organizacją koncertów. Niedługo rozwiązany ma zostać problem złego odwodnienia. *

- Czas, kiedy Atlas Arena była jedynym obiektem tego typu na terenie Polski, minął. Powstały kolejne, nowocześniejsze, bo później wybudowane, i z infrastrukturą bardziej przystosowaną do współczesności. Dlatego musimy zainwestować w poprawę jakości naszej hali, która ma już ładnych parę lat i która nie była budowana jako obiekt typowo koncertowy, tylko sportowy. Udało się jednak bardzo zaktywizować część związaną z koncertami. Konieczne są jednak remonty i inwestycje, na które w tym roku przeznaczamy ok. 2 mln zł - wyjaśniła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Wśród zatwierdzonych już inwestycji na ten rok znalazły się: instalacja systemu stałych podwieszeń estradowych oraz kotar dzielących obiekt na mniejsze sale, zakup wykładziny do zabezpieczenia nawierzchni sportowych, modernizacja instalacji elektrycznej oraz instalacja energetycznych linii zasilających na poziomie P2.

d1w1hbj

- Dzięki wykładzinom nie zawsze będziemy musieli zwijać parkiet, co zaoszczędzi czas i samą nawierzchnię, która zużywa się podczas demontażu i montażu. Pozwoli nam to na skrócenie czasu przygotowania obiektu do kolejnych imprez - powiedział prezes Atlas Areny Krzysztof Maciaszczyk.

Dodał, że przygotowując obiekt do koncertu, organizator musi nieraz wykonać ok. 120 punktów przyczepienia różnych instalacji do konstrukcji dachu. Zdaniem Maciaszczyka system stałych podwieszeń pozwoli zmniejszyć liczbę tych punktów o 70 proc. i przyspieszy instalację.

- W konkurencyjnym obiekcie taki system kosztował 12 mln zł. Nam, w nieco uboższym wydaniu, ale z perspektywą rozbudowy, uda się zamknąć w kwocie 1,2 mln zł. To dowód na to, że pieniądze wydajemy z dużym rozsądkiem - powiedział Maciaszczyk.

Prezes nie ukrywał radości z faktu, że w Atlas Arenie zostanie zmodernizowany system elektryczny, a na poziomie P2 zostaną zainstalowane nowe linie zasilające. - Przez brak prądu na tym poziomie nie mogliśmy w sposób zadowalający obsłużyć naszych klientów, bo nie można było podłączyć różnych urządzeń, m.in. gastronomicznych - wyjaśnił Maciaszczyk.

d1w1hbj

Wkrótce powinien też zostać rozwiązany problem odwodnienia hali, którą zbudowano na nieco podmokłym terenie. Trwają już prace nad poprawą systemu odwadniającego.

- Zdarzyło się tak, że podczas jednego z koncertów w pewnym momencie ludzie stali po kostki w wodzie. Chcąc uniknąć podobnych niespodzianek, należy zainwestować i uzupełnić ten system, który nie został chyba do końca zrobiony podczas realizacji hali - powiedział Maciaszczyk.

Prezydent Zdanowska zapowiedziała, że miasto co roku będzie inwestowało w Atlas Arenę, by nie odstawała ona od najnowocześniejszych obiektów tego typu. W planach są już m.in. instalacja zewnętrznej iluminacji oraz modernizacja stoisk gastronomicznych na poziomie P2.

- Projektant nie przewidział czegoś takiego, jak przestrzeń gastronomiczna, jakby nikt nie jadł i nie pił podczas wydarzeń. Dlatego to, co teraz robimy, jest prowizorką. Mamy już jednak zaprojektowane stałe miejsca gastronomiczne, które będą uzupełniane nowoczesnymi miejscami mobilnymi - poinformował Maciaszczyk.

d1w1hbj

Dodał, że iluminacja hali to jedyny sposób na zmianę jej wyglądu zewnętrznego.

- Zdania są podzielone - jedni uważają, że jest to bardzo brzydki obiekt, inni, że jest w porządku. Nie możemy go jednak pomalować. Architekt się na to nie zgadza i na podstawie podpisanych kiedyś dokumentów ma do tego prawo. Do zmiany wizerunku zewnętrznego możemy jedynie użyć światła. I zamierzamy to zrobić - powiedział prezes.

Atlas Arena została oddana do użytku w czerwcu 2009 roku, zaprojektowano ją w latach 90. ub. stulecia. Prace modernizacyjne mają ją dostosować do wymagań XXI w.

Nie zwlekaj! Rozlicz już teraz swój PIT 2014 >>

d1w1hbj

Podziel się opinią

Share
d1w1hbj
d1w1hbj