Trwa ładowanie...
flota
21-02-2018 07:04

Auta elektryczne na minuty. Oferta dla Warszawy

Warszawiacy mogą wypożyczać auta elektryczne na minuty. Innogy na próbę zaoferowało na razie osiem samochodów.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Auta elektryczne na minuty. Oferta dla WarszawyŹródło: East News, fot: Piotr Kamionka/REPORTER
d2x3ez1

Innogy, niemiecka firma energetyczna, uruchamia w Warszawie pilotażową wypożyczalnię aut elektrycznych. Na ulice wyjadą pojazdy marek BMW, Hyundai, Renault i Nissan. Sześć z nich będzie dostępnych dla każdego użytkownika, kolejne dwa będą zarezerwowane przez partnera biznesowego.

Użytkownik ma płacić za wypożyczenie samochodu, za ładowanie odpowiedzialne będzie Innogy. Jak opisuje "Puls Biznesu", kosztować to będzie, w zależności od modelu samochodu, od 0,60 zł do 1 zł netto za minutę i od 0,80 zł do 1 zł za kilometr. Auta będą mogły być ładowane w 12 warszawskich stacjach, w które firma zaczęła inwestować dziewięć lat temu.

Jak podkreśla cytowany w gazecie Janusz Moroz z zarządu Innogy Polska, od 2015 r. obserwowane jest skokowe wykorzystanie punktów ładowania - w roku ubiegłym pobrano tyle energii, ile we wszystkich poprzednich latach łącznie.

Samochody elektryczne nawet 3,5 razy ekonomiczniejsze niż auta spalinowe

Coraz popularniejsze auta elektryczne nie stanowią zagrożenia dla sieci energetycznej, jeśli będą ładowane w nocy. Wyzwaniem może jednak okazać się rozwój taksówek elektrycznych i wypożyczalni aut - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Z badania na temat elektromobilności zrealizowanego dla firmy, wynika, że 51 proc. Polaków i 60 proc. przedsiębiorców jest zainteresowanych zakupem auta elektrycznego. Jak czytamy na stonie Innogy, najbardziej skłonne do zakupu są kobiety powyżej 50. roku życia oraz mężczyźni w wieku 40-59 lat, mieszkający w miastach. Wśród firm dominują średnie przedsiębiorstwa.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2x3ez1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x3ez1