Trwa ładowanie...
dxbjjbu

Auxilia rozpoczęła publiczną emisję obligacji, chce pozyskać 3 mln zł

Warszawa, 16.06.2016 (ISBnews) - Auxilia chce pozyskać 3 mln zł w ramach publicznej emisji obligacji, podała spółka.

Share
dxbjjbu

?Od 16 do 30 czerwca 2016 r. Auxilia oferuje 2,5 letnie obligacje serii A, o wartości nominalnej 1000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 9% w skali roku. Odsetki będą wypłacane kwartalnie. Zabezpieczeniem emitowanych obligacji jest zastaw rejestrowy na wierzytelnościach emitenta o wartości min. 150% wartości emisji. Inwestorzy indywidualni i instytucjonalni mogą składać zapisy w Polskim Domu Maklerskim" - czytamy w komunikacie.

Celem emisji obligacji jest pozyskanie środków na stworzenie dwóch nowych oddziałów w rejonie Lubelszczyzny oraz Pomorza, zwiększanie zespołów sprzedażowych w istniejących oddziałach, a także na finansowanie obsługi spraw klientów, pozyskanych w wyniku rozbudowy działu sprzedaży, podano również.

?Zdecydowaliśmy się na publiczną emisję obligacji, aby dać szansę każdemu zainteresowanemu na zakup naszych papierów. Bardzo dobrze znamy rynek oraz potencjał rozwoju naszej spółki. Nasz portfel odszkodowań wynosi 66,4 mln zł, a dzięki wprowadzeniu sprawdzonego modelu, nasza skuteczność w oszacowaniu wartości spraw wynosi 90%. Obsłużyliśmy 6 tys. spraw w tym ponad 1 tys. procesów sądowych, a w 2015 r. wypłacono naszym klientom 1,5 tys. odszkodowań o wartości ponad 31,4 mln zł. Skuteczność naszych zespołów potwierdza rekordowe odszkodowanie pozyskane dla naszego klienta, które wyniosło 1,6 mln zł, a średnia wartość sprawy w 2015 r. wyniosła ponad 55 tys. zł" - powiedział wiceprezes Auxilia Krzysztof Górka, cytowany w komunikacie.

dxbjjbu

Dodał, że firma koncentruje się na segmencie premium rynku, który zapewnia najwyższy poziom rentowności. Jednak wymaga on dostarczania klientowi dodatkowych usług, takich jak pomoc finansowa przy ponoszeniu kosztów prowadzenia spraw.

?Zgodnie z obraną strategią rozwoju, zakładającą dalszy dynamiczny wzrost wartości naszego portfela, rośnie nasze zapotrzebowanie na kapitał obrotowy" - dodał Górka.

Auxilia należy do grona TOP 5 firm z rynku odszkodowawczego z szacowanym udziałem w rynku w granicach 6-8%. Z tytułu odszkodowań pozyskała jak dotąd ponad 250 mln zł wykazując się skutecznością blisko 85% wygranych spraw prowadzonych w postępowaniu sądowym. Ostatni rok przyniósł znaczące zwiększenie dynamiki działalności - pozyskany portfel spraw odszkodowawczych w I kw. 2016 wyniósł 14,5 mln zł, co oznacza wzrost o 50,4% r/r.

Strategia rozwoju zakłada rozwijanie przyjętego modelu działalności. Spółka dynamicznie rozbudowuje sieć sprzedaży, której fundamentem są oddziały stacjonarne, zlokalizowane w sześciu miastach w Polsce. Wokół tych oddziałów budowane są zespoły doradców.

Grupa Kapitałowa Auxilia działa na rynku odszkodowawczym od ponad 10 lat, specjalizując się w szkodach osobowych, w tym w wypadkach komunikacyjnych. Jest liderem branży w segmencie premium.

(ISBnews)

dxbjjbu

Podziel się opinią

Share
dxbjjbu
dxbjjbu