ycipk-2c4936

Awaria w Idea Banku. Klientom znikają pieniądze

Klienci twierdzili, że transakcje wykonywane kartą oraz wypłaty bankomatów były księgowane podwójnie. Po południu bank poinformował, że awarię usunięto.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Informacje o awarii potwierdza Idea Bank.
Informacje o awarii potwierdza Idea Bank. (East News, Fot: Piotr Hukalo)
ycipk-2c4936

- Wczoraj, na skutek zaksięgowanych zdublowanych kwot transakcji, wyzerowano mi konto, a dziś dostałam smsa o debecie na koncie w wysokości 80 zł z wezwaniem do natychmiastowego uregulowania! - napisała jedna z klientek, która skontaktowała się z portalem tvn24bis.pl.

Dowiedz się: DNB Bank płaci klientom za odejście. Nawet 1000 złotych

Wielu klientów Idea Banku to mali i średni przedsiębiorcy. Przez podwójne zaksięgowanie nie mogą realizować swoich zobowiązań. Klienci banku skarżą się na brak reakcji.

ycipk-2c4936

Sprawdź: Bank zagroził rodzinie Dziubaków. Frankowicze poskarżą się Unii

- To są rachunki firmowe, dziś upływa termin płatności VAT i PIT - klienci nie mają możliwości uregulowania swoich zobowiązań. Opieszałość banku jest skandaliczna - zaznaczyła inna poszkodowana osoba.

Informacje o awarii potwierdza Idea Bank. "Przyczyna błędu została zdiagnozowana. Aktualnie Bank pracuje nad jej jak najszybszym rozwiązaniem, a sam błąd został już 19 listopada zgłoszony do dostawcy systemu bankowego" - napisano w komunikacie przesłanym mediom.

Po południu awarię usunięto.

ycipk-2c4936

"Wszyscy klienci otrzymali zwrot nieprawidłowo pobranych środków poprzez odpowiednią korektę na należących do nich rachunkach. Tak, jak informowaliśmy wcześniej, nie były wymagane żadne działania po stronie klientów banku - środki zostały zwrócone automatycznie" - czytamy w komunikacie banku.

"W najbliższych dniach bank będzie dokonywał korekt skutków błędnych księgowań, np. bezpodstawnie naliczonych odsetek czy kosztów prowizji od błędnie zaksięgowanych transakcji"

Obejrzyj: ZBP kłamie ws. frankowiczów? "Banki są niespójne, a nic złego się nie dzieje"

ycipk-2c4936

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2c4936

ycipk-2c4936
ycipk-2c4936