Trwa ładowanie...

Awaria w Idea Banku. Klientom znikają pieniądze

Klienci twierdzili, że transakcje wykonywane kartą oraz wypłaty bankomatów były księgowane podwójnie. Po południu bank poinformował, że awarię usunięto.
Share
Informacje o awarii potwierdza Idea Bank.
Informacje o awarii potwierdza Idea Bank.Źródło: East News, Fot: Piotr Hukalo
d20d84o

- Wczoraj, na skutek zaksięgowanych zdublowanych kwot transakcji, wyzerowano mi konto, a dziś dostałam smsa o debecie na koncie w wysokości 80 zł z wezwaniem do natychmiastowego uregulowania! - napisała jedna z klientek, która skontaktowała się z portalem tvn24bis.pl.

Dowiedz się: DNB Bank płaci klientom za odejście. Nawet 1000 złotych

Wielu klientów Idea Banku to mali i średni przedsiębiorcy. Przez podwójne zaksięgowanie nie mogą realizować swoich zobowiązań. Klienci banku skarżą się na brak reakcji.

d20d84o

Sprawdź: Bank zagroził rodzinie Dziubaków. Frankowicze poskarżą się Unii

- To są rachunki firmowe, dziś upływa termin płatności VAT i PIT - klienci nie mają możliwości uregulowania swoich zobowiązań. Opieszałość banku jest skandaliczna - zaznaczyła inna poszkodowana osoba.

Informacje o awarii potwierdza Idea Bank. "Przyczyna błędu została zdiagnozowana. Aktualnie Bank pracuje nad jej jak najszybszym rozwiązaniem, a sam błąd został już 19 listopada zgłoszony do dostawcy systemu bankowego" - napisano w komunikacie przesłanym mediom.

Po południu awarię usunięto.

d20d84o

"Wszyscy klienci otrzymali zwrot nieprawidłowo pobranych środków poprzez odpowiednią korektę na należących do nich rachunkach. Tak, jak informowaliśmy wcześniej, nie były wymagane żadne działania po stronie klientów banku - środki zostały zwrócone automatycznie" - czytamy w komunikacie banku.

"W najbliższych dniach bank będzie dokonywał korekt skutków błędnych księgowań, np. bezpodstawnie naliczonych odsetek czy kosztów prowizji od błędnie zaksięgowanych transakcji"

Obejrzyj: ZBP kłamie ws. frankowiczów? "Banki są niespójne, a nic złego się nie dzieje"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20d84o

Podziel się opinią

Share
d20d84o
d20d84o