Trwa ładowanie...
przelew

Awaria w Pekao SA. Przelewy wysyłane podwójnie

Wystąpiła awaria na kontach internetowych banku Pekao SA. Stałe przelewy zostały podwójnie ściągnięte z kont - podało radio RMF FM.

Share
Awaria w Pekao SA. Przelewy wysyłane podwójnie
Źródło: Jupiterimages
d1c8ixq

Wystąpiła awaria na kontach internetowych w banku Pekao SA. Stałe przelewy zostały podwójnie ściągnięte z kont - podało radio RMF FM.

Jak dowiedzieliśmy się w banku Pekao SA, rzeczywiście stałe przelewy lub wcześniej rozdysponowane zdublowały się. To oznacza, że gdy ktoś miała zapłacić ratę w wysokości 1 tys. zł, wchodząc na swoje konto w Pekao 24 zobaczy, że przelew poszedł na 2 tys. zł.

Na szczęście przelewy nie opuściły banku. Błąd widoczny jest tylko w systemie internetowym. Awaria jest w trakcie usuwania.

d1c8ixq

Jeżeli ktoś, kto posiada konto w Pekao 24 zobaczy po zalogowaniu się, że jego przelew został zdublowany nie powinien wpadać w panikę. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać do jutra. Po ponownym zalogowaniu do serwisu internetowego Pekao 24 powinien zobaczyć już właściwy stan konta.

Jeżeli jednak okaże się, że stan konta nie zgadza się z naszymi wyliczeniami należy jak najszybciej skontaktować się ze swoim oddziałem banku albo zadzwonić pod numer: 0 800 380 380 lub (42) 68 38 380.

Błąd wystapił tylko w sewisie internetowym banku. Jeżeli ktoś zrobił przelew stacjonarny, wypłacał pieniądze z bankomatu lub płacił kartą nie ma się czego obawiać.

d1c8ixq

Podziel się opinią

Share
d1c8ixq
d1c8ixq