Trwa ładowanie...
d3efrsb

AXA Życie szacuje rynek IKZE na około 1 mln Polaków, chce mieć 6 proc. udziałów

24.04. Warszawa (PAP) - AXA Życie szacuje, że potencjał rynku Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE), produktu służącego gromadzeniu i oszczędzaniu środków z myślą...

d3efrsb
d3efrsb

24.04. Warszawa (PAP) - AXA Życie szacuje, że potencjał rynku Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE), produktu służącego gromadzeniu i oszczędzaniu środków z myślą o przyszłej emeryturze, wynosi około 1 mln Polaków. AXA chce mieć w nim 6 proc. udziałów - poinformował PAP Radosław Gołaszewski, dyrektor departamentu zarządzania produktami w AXA Życie.

"Naszą ambicją jest 6-procentowy udział w rynku IKZE szacowanym przez nas na ok. 1 mln Polaków. Rynek powinien zostać zagospodarowany w ciągu 3-4 lat i w takiej też perspektywie myślimy o naszych celach" - powiedział PAP Gołaszewski.

AXA Życie rozpoczęła właśnie, z myślą o wprowadzeniu IKZE, szkolenia dla własnej sieci sprzedaży, sieci placówek franczyzowych i kanałów zewnętrznych oraz kampanię reklamową do klientów.

"Chcemy w sposób aktywny docierać do klientów. Uważamy, że walkę o IKZE wygrają te firmy, które przekonają Polaków, że warto oszczędzać na emeryturę, w sposób systematyczny odkładać małe kwoty, żeby zbudować duży kapitał na przyszłość" - powiedział Gołaszewski.

d3efrsb

Główną cechą IKZE jest możliwość uzyskania ulgi podatkowej. Przyjęte rozwiązania pozwalają klientom na odpisanie od podstawy opodatkowania kwoty wpłaconej do IKZE, czyli 4 proc. swojego wynagrodzenia, przy górnym limicie, który w tym roku wynosi nieco ponad 4 tys. zł. Opodatkowaniu (według stawki podatkowej PIT)
będzie podlegać wypłata środków dopiero po zakończeniu okresu oszczędzania.

Do tej pory kilka towarzystw funduszy inwestycyjnych i firm ubezpieczeniowych rozpoczęło sprzedaż nowego produktu, ale w opinii przedstawicieli branży, większa ich ofensywa można nastąpić w drugiej połowie 2012 roku. (PAP)

pr/ ana/

d3efrsb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3efrsb