Trwa ładowanie...
d20s7ur
d20s7ur

Aztec International planuje debiut na NewConnect w połowie lipca

...
Share
d20s7ur

05.07. Warszawa (PAP) - Producent akcesoriów budowlanych Aztec International SA w połowie lipca zadebiutuje na rynku NewConnect - poinformowała spółka w komunikacie.

W pierwszej połowie czerwca Aztec International przeprowadził prywatną emisję akcji, w wyniku której pozyskał 1,5 mln zł. Wyemitowanych zostało 500 tys. akcji o wartości nominalnej 1 zł każda. Cena emisyjna papierów w ofercie wynosiła 3 zł.

Jednym z inwestorów, który objął akcje spółki jest notowane na NewConnect Powszechne Towarzystwo Inwestycyjne, które posiada ponad 5 proc. akcji Aztec International.

d20s7ur

Spółka planuje przeznaczyć pozyskane środki na zwiększenie kapitału obrotowego i rozwój prowadzonej działalności operacyjnej. Firma zamierza m.in. unowocześnić park maszynowy i nabyć nową linię technologiczną, która pozwoli na obniżenie kosztów.

Spółka specjalizuje się w produkcji malowanych proszkowo wkrętów i nitów, podkładek, kołnierzy uszczelniających oraz systemów mocujących przeznaczonych głównie do aplikacji dachowych, a także montażu paneli ściennych i fasadowych, uszczelnień przejść i wyjść rurowych.

"Rosnący popyt na nasze towary powoduje, że spółka potrzebowała dodatkowych środków, aby sprostać oczekiwaniom klientów. Dzięki pozyskanym pieniądzom chcemy nie tylko zwiększyć skalę produkcji, ale i urozmaicić oferowany przez nas asortyment o nowe produkty" - powiedział Marek Ciulis, prezes Aztec International, cytowany w komunikacie.

Aztec International powstał w 2001 r. i został założony przez właścicieli amerykańskiego koncernu Aztec Washer Company.

Spółka podała, że w ubiegłym roku obrotowym osiągnęła 7,74 mln zł przychodów i 660 tys. zł zysku netto. (PAP)

pam/ ana/

d20s7ur

Podziel się opinią

Share
d20s7ur
d20s7ur