Trwa ładowanie...
d1mrepq
d1mrepq

Backlog Asseco SEE na przychodach wynosi 108,4 mln euro i jest wyższy o 13% r/r

Warszawa, 08.08.2016 (ISBnews) - Tegoroczny portfel zamówień Asseco South Eastern Europe (Asseco SEE) na poziomie przychodów jest wyższy o 13% r/r i wynosi 108,4 mln euro, a na pierwszej marży jest wyższy r/r o 4% i wynosi 73,4 mln euro, poinformował prezes Asseco SEE Piotr Jeleński. Grupa zakłada, że cały bieżący rok będzie porównywalny do 2015 r.  
Share
d1mrepq

Portfel zamówień na III kwartał na przychodach jest o 6% wyższy r/r i wynosi 26,3 mln euro. Z kolei na marży M1 w tym okresie wynosi 18,5 mln euro, 2% wyżej r/r.

?Wzrostowi przychodów ze sprzedaży w pierwszym półroczu tego roku towarzyszył wzrost kosztów, wynikający przede wszystkim z zaplanowanych inwestycji w zasoby produkcyjne oraz sprzedażowe, co miało wpływ na wynik. Warto nadmienić, że w II kwartale rozszerzyliśmy współpracę z Wincor Nixdorf o dziesiąty kraj - Rumunię, gdzie zostaliśmy ich preferowanym partnerem w obszarze bankowości. Efekty tego partnerstwa będą widoczne jeszcze w tym roku. Cały bieżący rok powinien być zbliżony do 2015, choć jest kilka czynników, które mogą potencjalnie wpłynąć na II półrocze" - stwierdził Jeleński podczas konferencji.

Podkreślił, że grupa odczuwa presję na koszty, szczególnie z tytułu wynagrodzeń. Ocenił, że napięcia polityczne w Turcji i Macedonii mogą ostatecznie przełożyć się na opóźnianie decyzji inwestycyjnych.

d1mrepq

Według słów prezesa Asseco SEE, trwają prace nad zwiększeniem niezależności kluczowych segmentów biznesowych (płatności, integracja, bankowość). Docelowo chodzi o uzyskanie porównywalności wycen tych segmentów do konkurencyjnych firm z branży, co może pomóc w akwizycjach lub nawet potencjalnej sprzedaży jednego z nich, przy ?dobrych wycenach".

Grupa Asseco SEE prowadzi działalność głównie w następujących pięciu segmentach rynku informatycznego: rozwiązania i usługi dla sektora bankowego; rozwiązania z obszaru uwierzytelniania; dostawa, instalacja i usługi w zakresie bankomatów oraz terminali płatniczych; rozwiązania i usługi dla sektora telekomunikacyjnego oraz usługi integracyjne i dostawa oraz wdrażanie systemów i sprzętu informatycznego; bramka płatności. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

d1mrepq

Podziel się opinią

Share
d1mrepq
d1mrepq