Trwa ładowanie...
d1c69ez

Backlog zakontraktowany Vistalu na ten rok wynosi ok. 230 mln zł

Warszawa, 19.05.2015 (ISBnews) - Backlog Vistalu Gdynia to obecnie 251,7 mln zł w zawartych kontraktach, z czego na ten rok przypada ok. 230 mln zł, poinformowali członkowie zarządu. Kwota ta zostanie powiększona o część kontraktów negocjowanych, których wartość wynosi 217,5 mln zł.

Share
d1c69ez

"Dobre perspektywy rynkowe potwierdza wartość portfela zleceń. Z tych 251,7 mln zł ok. 230 mln zł przypada na ten rok. Gdy dodamy wykonanie w I kwartale plus zlecenia na resztę roku, suma stanowi wykonanie przychodów w roku ubiegłym - razem to blisko 320 mln zł" - powiedział prezes Ryszard Matyka podczas konferencji prasowej.

Wiceprezes Robert Ruszkowski dodał, że wartość kontraktów negocjowanych wynosi 217,5 mln zł i do realizacji w tym roku może wejść nawet blisko połowa z nich. Zastrzegł jednak, że trudno powiedzieć, czy jednak większa część6 nie przejdzie na przyszły rok.

Wśród kontraktów podpisanych, 37% wartości przypada na infrastrukturę krajową, a 31% na infrastrukturę zagraniczną. W kontraktach negocjowanych dominuje infrastruktura zagraniczna (49%) i segment marine&offshore (30%).

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to wiodący producent konstrukcji stalowych w Polsce, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach offshore, infrastrukturalnym, marine, infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

(ISBnews)

d1c69ez

Podziel się opinią

Share
d1c69ez
d1c69ez