Trwa ładowanie...
d2e2qjw

Badania Ipsos w IX pokazują, że więcej osób spodziewa się wzrostu inflacji

23.9.Warszawa (PAP) - Wrześniowe badania oczekiwań inflacyjnych Ipsos pokazują, że w porównaniu z sierpniem wzrosła liczba ankietowanych konsumentów spodziewających się wzrostu...
Share
d2e2qjw

23.9.Warszawa (PAP) - Wrześniowe badania oczekiwań inflacyjnych Ipsos pokazują, że w porównaniu z sierpniem wzrosła liczba ankietowanych konsumentów spodziewających się wzrostu inflacji - podał we wtorek Ipsos w komunikacie.

Wartość wskaźnika we wrześniu spadła w stosunku do sierpnia, i nadal znajduje się poniżej 100 pkt, czyli granicy oznaczającej równowagę między oczekiwaniami na wzrost i spadek CPI - wynika z raportu Ipsos.

"Jeśli wskaźnik ten przyjmuje wartości powyżej 100 punktów, oznacza to, że większość osób spodziewa się zahamowania inflacji. Jeśli wskaźnik przyjmuje wartości poniżej 100 punktów oznacza to, że spodziewany jest wzrost inflacji. 100 punktów oznacza natomiast poziom równowagi, bądź przewagę opinii, że poziom inflacji nie ulegnie zmianie" - napisał Ipsos.

W sierpniu NBP, który przelicza badania Ipsos podał, że inflacja oczekiwana w ciągu 12 miesięcy wyniosła 5,1 proc. wobec 5,1 proc. w lipcu. (PAP)

mach/ jtt/

d2e2qjw

Podziel się opinią

Share
d2e2qjw
d2e2qjw