Trwa ładowanie...
d2aa1jw

Bakalland i NDX mogą rozpocząć współpracę w Polsce i na Litwie

24.10. Warszawa (PAP) - Bakalland i największy akcjonariusz Mispolu, litewska NDX Energija, po zawarciu ugody nie wykluczają rozpoczęcia współpracy na rynkach polskim i litewskim -...

d2aa1jw
d2aa1jw

24.10. Warszawa (PAP) - Bakalland i największy akcjonariusz Mispolu, litewska NDX Energija, po zawarciu ugody nie wykluczają rozpoczęcia współpracy na rynkach polskim i litewskim - podały spółki w komunikacie prasowym.

Na początku tygodnia Bakalland poinformował, że zawarł z UAB "NDX Energija" ugodę, na mocy której strony zobowiązały się do polubownego zakończenia wszelkich zainicjowanych przez siebie postępowań sądowych, dotyczących bieżącego funkcjonowania walnego zgromadzenia Bakallandu oraz spółki Mispol, a także uchwał powziętych przez oba te organy.

"Bakalland oraz NDX postrzegają ugodę nie tylko jako zakończenie prowadzonych sporów, ale również jako wstęp do rozpoczęcia ewentualnej współpracy na rynkach polskim i litewskim. Tym samym strony dostrzegają potencjalne synergie operacyjne, których początkiem może być zawarta ugoda, przyjmując jednocześnie, iż osiągnięcie pozytywnych rezultatów nie wymaga wzajemnego zaangażowania kapitałowego przez uczestników sporów w charakterze akcjonariuszy Bakalland (w odniesieniu do NDX i innych stron ugody) lub Mispol (w odniesieniu do Bakalland)" - podały spółki w komunikacie prasowym.

Jednym z elementów ugody jest sukcesywna sprzedaż wszystkich posiadanych przez Bakalland akcji Mispolu. Pierwsze efekty porozumienia już widać. Bakalland zmniejszył w środę zaangażowanie w akcje Mispolu do 3,77 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZ tej spółki z 8,67 proc. wcześniej.

Spór Bakallandu z funduszem NDX, który chce przejąć Mispol i wycofać spółkę z giełdy, trwał od kilku miesięcy. (PAP)

jow/ ana/

d2aa1jw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aa1jw