Bank BPH chce w tym roku zatrudnić około 1,4 tys. osób
Bank BPH planuje w tym roku zatrudnić około
1,4 tys. pracowników w związku z rozwojem sieci placówek w Polsce -
poinformował dziennikarzy prezes banku Józef Wancer.
W tym roku bank chce otworzyć ponad 40 oddziałów.
Wancer powiedział, że bank BPH chce zdobyć piątą pozycję wśród banków uniwersalnych w Polce w ciągu najbliższych 3-5 lat.
W tym tygodniu amerykański bank GE Money sfinalizował transakcję przejęcia Banku BPH. Bank podał, iż kupił 100 proc. udziałów w holenderskiej spółce HoldCo 77, do której UniCredit wniósł 65,9 proc. akcji Banku BPH. GE Money kupi także udziały w BPH TFI od CABET Holding, spółki zależnej Bank Austria Creditanstalt. Wartość obu transakcji wyniesie łącznie 625,5 mln euro.
Jak zaznaczył Wancer, bank otworzy w tym roku ponad 40 oddziałów w całym kraju, a plan na najbliższe kilka lat zakłada stworzenie sieci składającej się z około 530 oddziałów bankowości detalicznej. Mają one oferować usługi finansowe klientom indywidualnym oraz firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Oba banki dysponują siecią 312 oddziałów.
Według Wancera, w pierwszej połowie przyszłego roku powinna zostać zakończona operacja połączenia Banków BPH i GE Money w Polsce. Zgodnie z umową, zostanie zachowana marka BPH, a siedziba banku pozostanie w Krakowie.
Prezes BPH zapowiedział, że tegoroczne inwestycje GE Money w rozwój bankowości w Polsce wyniosą około 50 mln dolarów. W kolejnych latach nakłady inwestycyjne powinny być na podobnym poziomie.
Komisja Nadzoru Finansowego na początku czerwca wydała zgodę dla General Electric Company na wykonywanie, poprzez GE Money Bank SA i HoldCo 77 BV, prawa z ponad 66 proc., jednak nie więcej niż 75 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Banku BPH. Wcześniej GE otrzymał m.in. zgodę na tę transakcję od Komisji Europejskiej.
W sierpniu 2007 roku GE Money podpisało z włoskim UniCredit porozumienie w sprawie zakupu części BPH, która nie została przejęta przez Pekao.