Trwa ładowanie...
d1bq25n
d1bq25n

Bank Handlowy liczy na niższe r/r koszty administracyjne w 2016 r.

Warszawa, 17.02.2016 (ISBnews) - Bank Handlowy oczekuje, że jego powtarzalne koszty operacyjne będą w tym roku niższe niż w ubiegłym, powiedział prezes Sławomir Sikora.
Share
d1bq25n

"Koszty operacyjne mogą być w tym roku niższe. Naszą ambicją jest realizacja programu digitalizacji wielu operacji, dzięki czemu będziemy mogli poprawić efektywność" - powiedział Sikora podczas konferencji prasowej.

"Dobra pozycja kapitałowa i płynność dają nam to poczucie stabilności, które pozwala z optymizmem patrzeć na rozwój działalności biznesowej w bieżącym roku" - wskazał również prezes.

Bank podał w raporcie, że w ub. roku grupa kontynuowała politykę dyscypliny kosztowej. Wzrost kosztów działania i kosztów ogólnego zarządu oraz amortyzacji wyniósł 4,4 mln zł (tj. 0,3%) r/r do 1,278 mld zł. Jednocześnie w IV kw. ub.r. bank dokonał dodatkowej opłaty na rzecz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG), przeznaczonej na wypłatę środków gwarantowanych deponentom SK Banku w wysokości 63,6 mln zł. Po wyłączeniu wpływu tej opłaty, spadek kosztów w porównaniu do 2014 roku wyniósł 59,2 mln zł (tj. 4,6%). Bank odnotował także niższe koszty pracownicze o 14,2 mln zł (tj. 2,5%) w efekcie zmniejszenia zatrudnienia.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

(ISBnews)

(ISBnews)

d1bq25n

Podziel się opinią

Share
d1bq25n
d1bq25n