Trwa ładowanie...
d33slix
d33slix

Bank Pocztowy chce przeprowadzić publiczną emisję obligacji do końca br.

Warszawa, 08.09.2016 (ISBnews) - Bank Pocztowy planuje kolejne emisje obligacji, w tym podporządkowanych. Do końca tego roku bank chce przeprowadzić jedną emisję obligacji płynnościowych, z pulą dla inwestorów detalicznych, poinformował p.o. prezesa Sławomir Zawadzki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d33slix

"Planujemy do końca roku przeprowadzić kolejną emisję. Na ten moment jest za wcześnie, aby mówić, jaka to będzie kwota. Zobaczymy, jak będzie rozwijała się akcja kredytowa" - powiedział Zawadzki podczas konferencji prasowej.

W tym roku nie ma potrzeby emisji obligacji podporządkowanych, dodał.

Kolejna w tym roku emisja obligacji nastąpi w oparciu o program publicznych emisji obligacji do kwoty 1 mld zł, ustanowiony w maju br.

d33slix

Obligacje podporządkowane serii P1 o wartości 50 mln zł, których celem było pozyskanie środków zaliczanych do funduszy własnych zadebiutowały dziś na rynku Catalyst.

"Zależy nam, by budować markę Banku Pocztowego na rynku kapitałowym. W ostatniej emisji uzyskaliśmy korzystną marżę, uzyskaliśmy zapisy od ponad 700 inwestorów i to daje nam dobrą bazę pod kolejne emisje" - podkreślił prezes.

Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.

(ISBnews)

d33slix

Podziel się opinią

Share
d33slix
d33slix