Trwa ładowanie...
d2jya7m

Banki na świecie oferują pomoc dla Haiti

Międzynarodowe instytucje finansowe zadeklarowały w środę dodatkową pomoc dla Haiti dotkniętego katastrofalnym trzęsieniem ziemi i zaapelowały do rządów krajów całego świata o pilne przyłączenie się do działań mających na celu odbudowę zniszczeń.

Share
d2jya7m

Międzynarodowe instytucje finansowe zadeklarowały dodatkową pomoc dla Haiti dotkniętego katastrofalnym trzęsieniem ziemi i zaapelowały do rządów krajów całego świata o pilne przyłączenie się do działań mających na celu odbudowę zniszczeń.

Bank Światowy obiecał udzielenie Haiti dodatkowej pomocy w wysokości 100 mln dolarów i poinformował, że rozważa powołanie specjalnego funduszu powierniczego, który zająłby się mobilizowaniem i koordynowaniem międzynarodowej pomocy dla tego kraju. Dyrektor oddziału Banku Światowego ds. Karaibów, Yvonne Tsikata, powiedziała, że Bank wyśle wkrótce na Haiti grupę ekspertów, w której skład wejdą również specjaliści z innych agend ONZ, w celu oceny rozmiarów zniszczeń.

Współpracująca z Bankiem Międzynarodowa Korporacja Finansowa (International Finance Corporation), jeden z prywatnych pożyczkodawców, kontaktuje się już ze swoimi klientami na Haiti w celu udzielenia pomocy w odbudowie zniszczonych firm.

Międzyamerykański Bank Rozwoju (Inter-American Development Bank - IADB), który skupia swoją działalność w rejonie Ameryki Łacińskiej i Karaibów, zapowiedział wsparcie akcji pomocy dla Haiti sumą 90 mln dolarów. Dalsze 128 mln dol. ma zostać udzielone w br. w formie nowych grantów.

Bank udzielił już Haiti od roku 2005 pomocy w wysokości 363 mln dolarów.

d2jya7m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jya7m
d2jya7m