Trwa ładowanie...

Bankowa kasjerka podejrzana o wyłudzenie 3 mln zł

51-letnią kasjerkę z oddziału banku PKO BP w Łodzi zatrzymała policja. Kobieta
jest podejrzana o udział w wyłudzeniu z niego - na podstawie fałszywej dokumentacji kredytowej -
ponad trzech milionów złotych

Share
Bankowa kasjerka podejrzana o wyłudzenie 3 mln zł
d2u5ifz

51-letnią kasjerkę z oddziału banku PKO BP w Łodzi zatrzymała policja. Kobieta jest podejrzana o udział w wyłudzeniu z niego - na podstawie fałszywej dokumentacji kredytowej - ponad trzech milionów złotych. Kasjerka trafiła do aresztu - poinformował PAP Michał Szewczyk z łódzkiej policji.

To druga pracownica tego oddziału banku zatrzymana w tej sprawie. W czerwcu w ręce policjantów wpadła 40-latka, która - według śledczych - przez cztery lata wykorzystywała swoje stanowisko doradcy kredytowego i dostęp do danych osobowych klientów, tworząc fikcyjne umowy kredytowe. Podrabiała m.in. zaświadczenia o zarobkach i fałszowała podpisy rzekomych kredytobiorców.

d2u5ifz

Policjanci zatrzymali jej podwładną, 51-letnią kasjerkę z oddziału banku. Jak ustalono, obie kobiety, wspólnie i w porozumieniu, sfałszowały od 2004 roku ponad 400 umów kredytowych. W ten sposób wyłudziły z banku kredyty w łącznej wysokości ponad 3 mln złotych - dodał Szewczyk.

Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniach kobiet dokumenty kredytowe oraz odręczne zapiski dotyczące danych osobowych kredytobiorców. Zdarzało się, że na dane jednej osoby zawieranych było kilka umów kredytowych. Co najmniej w jednym przypadku rzekomy kredytobiorca został wciągnięty na listę dłużników.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono u kobiet m.in. samochód osobowy, sprzęt AGD oraz kilkadziesiąt tys. złotych w gotówce. Obu podejrzanym grożą kary do 10 lat więzienia.

d2u5ifz

Podziel się opinią

Share
d2u5ifz
d2u5ifz