Trwa ładowanie...

Barometr cen: festiwal promocji w Bomi

Do zestawienia Handel-Net.pl ponownie włączyliśmy delikatesy Delima, które
zostały wiceliderem naszego rankingu. Nadal bezkonkurencyjna jest Alma, a
różnice pomiędzy pozostałymi sieciami stają się minimalne.

Barometr cen: festiwal promocji w BomiŹródło: Jupiterimages
d2sj3id
d2sj3id

Najbardziej w zestawieniu cen zyskuje Bomi. Drugi raz z rzędu jest jedyną siecią, w której koszyk Handel-Net był tańszy niż poprzednio. W porównaniu z ofertą sprzed pięciu tygodni rachunek za nasze zakupy w Bomi obniżył się i to znacząco, o 5,60 zł. Tam też zauważyliśmy najwięcej promocji. W niższych cenach sprzedawano, np. masło, jabłka, sok pomarańczowy, herbatę oraz mięso. Ceny schabu i kurczaka spadły także u braci Woś (Piotr i Paweł)
.

Dzięki promocjom Bomi, które dotąd zamykało delikatesową stawkę, stało się bardziej konkurencyjne (na ostatnie miejsce spadł Piotr i Paweł). Przy odnotowanym ostatnio poziomie cen za różnicę w rachunku końcowym wobec Almy (różnica: 10, 76 zł) i Delimy (różnica: 3,82 zł), odpowiada głównie wysoka cena wódki i kawy rozpuszczalnej w Bomi.

Delima, która powróciła do zestawienia po kilkumiesięcznej przerwie, wyróżnia się dość wysoką ceną schabu (17,99 zł), najdroższym masłem (4,29 zł), kurczakiem (7,99 zł) i dżemem (3,99 zł). Za to, biorąc pod uwagę ofertę konkurencji, najbardziej opłaca się kupować w tej sieci sok pomarańczowy (3, 29 zł) i wódkę (19,99 zł). Cena tej ostatniej jest niższa niż w hipermarketach.

Za zestaw 24 artykułów spożywczych przygotowany przez Handel-Net.pl najmniej zapłaciliśmy w Almie 140,72 zł. Niespełna 7 zł więcej nasze zakupy kosztowały w Delimie - 147,66 zł. Najdroższe okazały się sklepy: Bomi - 151, 48 zł oraz Piotr i Paweł - 151,76 zł.

Autor: MJ

d2sj3id
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sj3id