Trwa ładowanie...
d2y1fyv

Beata Szydło z nowym stanowiskiem? Jest komentarz byłej premier. "Prostuję, żeby nie było niepotrzebnego zamieszania"

Pełnomocnik do spraw wyborów samorządowych - taką propozycję miała usłyszeć Beata Szydło od Mateusza Morawieckiego. Informację zdementowała już jednak sama zainteresowana. "Pozostaję wicepremierem, a nie pełnomocnikiem do spraw wyborów samorządowych. Pozdrawiam wszystkich w duchu rekonstrukcyjnym" - napisała na Twitterze. Co jeszcze wiadomo o zmianach w rządzie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło z nową funkcją?
Beata Szydło z nową funkcją? (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
d2y1fyv

Beata Szydło pozostanie wicepremierem w rządzie Mateusza Morawieckiego, ale otrzyma nową funkcję - dowiedziało się Radio ZET. Według najnowszych ustaleń, ma zostać pełnomocnikiem do spraw wyborów samorządowych.

Pozostanie byłej premier w rządzie to wynik porozumienia zawartego przez Mateusza Morawieckiego z politykami Prawa i Sprawiedliwości.

Szydło dementuje i dodaje: pozdrawiam wszystkich w duchu rekonstrukcyjnym

d2y1fyv

Ale Beata Szydło już skomentowała informacje Radia ZET. "Prostuję, żeby nie było niepotrzebnego zamieszania - pozostaję wicepremierem, a nie pełnomocnikiem do spraw wyborów samorządowych. Pozdrawiam wszystkich w duchu rekonstrukcyjnym:)" - napisała na Twitterze.

Rekonstrukcja rządu. Kto zostanie, a kto się pożegna?

Premier Mateusz Morawiecki podpisał już wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie i powołanie nowych ministrów. Informację potwierdził szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Dokumenty w tej sprawie zostały już złożone u szefowej KPRP.

d2y1fyv

Jedną z osób, która niemal na pewno pożegna się ze swoich stanowiskiem jest Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski, za którego typuje się Jacka Czaputowicza, sekretarza stanu w MSZ. Wysoko stoją też szanse obecnego wiceministra Konrada Szymańskiego.

Błaszczak za Macierewicza, Streżyńska na wylocie

Prezydent naciska również na usunięcie Antoniego Macierewicza, z którym jest skonfliktowany od dłuższego czasu. Miałby go zastąpić Mariusz Błaszczak, dotychczasowy szef MSWiA. Wolny wakat na tym stanowisku objąłby wtedy Joachim Brudziński, który obecnie pełni funkcję wicemarszałka Sejmu.

d2y1fyv

Na wylocie jest również Anna Streżyńska. Minister Cyfryzacji zostanie zastąpiona prawdopodobnie przez Krzysztofa Szuberta, sekretarza stanu w ministerstwie. Niewykluczone, jest również, że to stanowisko obejmie Piotr Nowak, wiceminister finansów.

Niespodzianką natomiast mogłaby być zmiana na stanowisku wicepremiera i ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosława Gowina. Jego resort miałby przejąć dotychczasowy podsekretarz stanu Łukasz Szumowski.

d2y1fyv

Podziel się opinią

Share
d2y1fyv
d2y1fyv