Trwa ładowanie...
d13nrkq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
euro

Belka: jeśli chodzi o euro, jesteśmy we właściwym miejscu

JJeżeli chodzi o euro, jesteśmy we właściwym miejscu - ocenił w piątek we Wrocławiu prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka. - Jesteśmy we właściwym miejscu tu, gdzie jesteśmy - podkreślił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Belka: jeśli chodzi o euro, jesteśmy we właściwym miejscu
(Eastnews, Fot: EastNews/STEFAN MASZEWSKI/REPORTER)
d13nrkq

Jeżeli chodzi o euro, jesteśmy we właściwym miejscu tu, gdzie jesteśmy - ocenił w piątek we Wrocławiu prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka.

Podczas jednej z dyskusji Wrocław Global Forum szef banku centralnego był pytany, czy spodziewa się, że Polska wejdzie do strefy euro, a jeżeli tak, to kiedy.

Belka zaznaczył, że w przypadku sąsiedniej Litwy krok ten praktycznie nie wymagał zastanowienia - waluta litewska była powiązana z euro. - Kosztów było niewiele, a właściwie były same korzyści - podkreślił.

d13nrkq

- Dla Polski to jest inna rzecz, bo mamy zmienny kurs wymiany, który jest poduszką i stabilizatorem gospodarki, a strefa euro ma kilka nierozwiązanych problemów - zauważył Belka.

Ocenił, że członkowie strefy euro byliby zadowoleni, gdyby Polska zdecydowała się przystąpić, ponieważ oznaczałoby to wzmocnienie polityczne strefy.

- Ale myślę, że jesteśmy we właściwym miejscu, tu gdzie jesteśmy - uznał szef NBP.

d13nrkq

Podziel się opinią

Share

d13nrkq

d13nrkq