Trwa ładowanie...
d36pyzr

BESI podwyższyło wycenę Skarbca do 56,5 zł, nadal rekomenduje 'kupuj'

Warszawa, 21.05.2014 (ISBnews) - Analitycy BESI (Grupo Novo Banco) podwyższyli cenę docelową akcji spółki Skarbiec Holding o 7% do 56,5 zł i podtrzymali rekomendację "kupuj" dla akcji spółki, wynika z raportu datowanego na 20 maja.
Share
d36pyzr

"Wpłynęło na to nieznaczne podniesienie prognoz zysku netto oraz zastosowanie niższych stóp dyskontowych. Analitycy przypisują wzrost ceny akcji spółki o 48% od debiutu giełdowego w listopadzie 2014 dwóm czynnikom: stosunkowo niskiej wycenie spółki w IPO (zdaniem BESI, był to okres słabych nastrojów na rynku) oraz pozytywnemu postrzeganiu spółek zarządzających aktywami ze względu na przyzwoite wyniki funduszy akcji i przechodzenie klientów z funduszy obligacji i funduszy pieniężnych na fundusze akcyjne i mieszane" - czytamy w raporcie.

W dniu wydania rekomendacji akcje spółki wyceniano na zamknięciu 47,50 zł.

"W pierwszym kwartale dało się zauważyć pierwsze sygnały tego trendu i analitycy uważają, że może być on kontynuowany w najbliższych miesiącach, ponieważ po latach bardzo dobrych wyników fundusze obligacji mają słabe, niekiedy ujemne wyniki od początku roku. BESI uważa, że Skarbiec skorzysta na tym trendzie. Dlatego analitycy nadal rekomendują zakup akcji spółki, które obecnie oferują 18 proc. potencjał wzrostowy" - czytamy dalej.

(ISBnews)

d36pyzr

Podziel się opinią

Share
d36pyzr
d36pyzr