Trwa ładowanie...
d47oh1y

BESI wskazało spółki o największym potencjale wzrostowym i spadkowym w II kwartale

08.04. Warszawa (PAP) - Analitycy Espirito Santo Investment Bank (BESI) w najnowszym raporcie EMEA Silver Bullets wskazali spółki o najsilniejszym potencjale wzrostowym i spadkowym...

d47oh1y
d47oh1y

08.04. Warszawa (PAP) - Analitycy Espirito Santo Investment BankEspirito Santo Investment Bank (Zobacz rekomendacje BESI») (BESI) w najnowszym raporcie EMEA Silver Bullets wskazali spółki o najsilniejszym potencjale wzrostowym i spadkowym w drugim kwartale. Z polskich spółek rekomendację "kupuj" otrzymały LPPLPP (Zobacz notowania spółki »), Cyfrowy PolsatCyfrowy Polsat (Zobacz notowania spółki »), Grupa LotosGrupa Lotos (Zobacz notowania spółki ») i GTCGTC (Zobacz notowania spółki »), a "sprzedaj" EurocashEurocash (Zobacz notowania spółki »), Bank HandlowyBank Handlowy (Zobacz notowania spółki ») i JSWJSW (Zobacz notowania spółki »).

Poniżej zestawienie typów analityków BESIBESI (Zobacz rekomendacje BESI») na drugi kwartał.

Spółka rekomendacja cena docelowa kurs*

Cyfrowy Polsat kupuj PLN 23,80 PLN 21,18 Emlak Konut kupuj TRY 3,50 TRY 2,34 Garanti Bank kupuj TRY 8,60 TRY 7,53 GTC kupuj PLN 8,55 PLN 7,10 Grupa Lotos kupuj PLN 54,07 PLN 36,80 LPP kupuj PLN 10900 PLN 8947 Migros kupuj TRY 21,40 TRY 17,10 Sabanci Holding kupuj TRY 9,82 TRY 8,22 Bank Handlowy sprzedaj PLN 95 PLN 114,30 Eurocash sprzedaj PLN 35 PLN 38,84 JSW sprzedaj PLN 34,60 PLN 43,99 OTP Bank sprzedaj HUF 3750 HUF 4230 W przypadku Cyfrowego PolsatuCyfrowego Polsatu analitycy BESIBESI przypominają, że po sfinalizowaniu zakupu Polkomtela w połowie 2014 roku zmieni się profil biznesowy spółki. Około 90 proc. zysku EBITDA pochodzić będzie z defensywnej spółki telekomunikacyjnej i
segmentów płatnej telewizji cyfrowej, a około 10 proc. z cyklicznej reklamy telewizyjnej. Nie uważają oni jednak, że Cyfrowy PolsatCyfrowy Polsat powinien być traktowany i wyceniany jak typowa spółka telekomunikacyjna.

d47oh1y

"Cyfrowy PolsatCyfrowy Polsat jest atrakcyjnym przypadkiem długoterminowej inwestycji, opartym na cross-sellingu i z możliwością sprzedaży usług pomiędzy częścią telekomunikacyjną i medialną. Naszym zdaniem, głównymi katalizatorami wzrostu ceny akcji będzie refinansowanie obligacji w wysokości 350 mln EUR na bardziej atrakcyjnych warunkach oraz finalizacja zakupu Polkomtela" - powiedział Konrad Księżopolski, dyrektor zespołu analiz giełdowych BESIBESI, podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami.

W opinii analityków BESIBESI blisko 50 proc. potencjał wzrostu ma Grupa LotosGrupa Lotos. Analityk Wojciech Kozłowski uważa, że LotosLotos powinien pozytywnie zaskakiwać rynek w segmencie produkcji i handlu, mimo trudnego otoczenia na rynku. Ponadto zwraca uwagę, że po akwizycji w Norwegii LotosLotos w tym roku powinien dwukrotnie zwiększyć poziom produkcji węglowodorów.

20-proc. potencjał wzrostu ma GTCGTC. Cezary Bernatek jest zdania, że w średnim terminie spółce uda się uniknąć problemów z płynnością, a spółka będzie w stanie finansować swoje główne projekty w Warszawie. Dodatkowym katalizatorem może być niedawno zaktualizowana strategia i zakładana w niej potencjalna sprzedaż kolejnych aktywów. Od 2014 roku spółka powinna raportować zysk netto.

Po ostatniej przecenie atrakcyjne w opinii BESIBESI stały się akcje LPPLPP. Analitycy podkreślają długoterminowe perspektywy wzrostu wynikające z planowanych otwarć nowych sklepów w regionach, w których LPPLPP już jest obecna i do których planuje wejść. Według BESIBESI ostatnie spadki kursu LPPLPP nie są w pełni uzasadnione i należy je traktować jako przereagowanie rynku w odpowiedzi na ryzyka związane z ekspozycją na Rosję.

d47oh1y

BESIBESI jest natomiast negatywnie nastawiona do Banku HandlowegoBanku Handlowego. W opinii analityka Kamila Stolarskiego, bank ten będzie jedynym, który w 2014 roku pokaże spadek zysków w ujęciu rok do roku. Dodatkowo słaba dynamika wyników kwartalnych (spadek o około 40 proc. rok do roku) może być negatywnym katalizatorem dla ceny akcji.

Na listę z rekomendacją "sprzedaj" trafił też EurocashEurocash, głównie za sprawą wciąż wysokiej wyceny i raczej słabych perspektyw na 2014 rok. Analitycy BESIBESI spodziewają się, że poprawa rynku, a wraz z nią lepsze wyniki finansowe EurocashuEurocashu, możliwe będą dopiero w 2015 roku.

Rekomendację "sprzedaj" ma też JSWJSW, gdyż cena węgla koksującego spadła do najniższego poziomu od sześciu lat. Sytuacja bilansowa JSWJSW pogorszy się poprzez straty, duży program inwestycyjny oraz potencjalny zakup kopalni Knurów-Szczygłowice za co najmniej 1,3 mld zł. Zdaniem analityków BESIBESI, ujemne przepływy pieniężne oraz brak dywidendy sprawią, że spółka będzie mało atrakcyjną propozycją dla inwestorów. (PAP)

pr/ jtt/

d47oh1y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47oh1y