Trwa ładowanie...
d4hrfxi

Best przedłuża zapisy na obligacje o wartości 50 mln zł do 26 października

Warszawa, 19.10.2016 (ISBnews) - Best przedłużył zapisy na obligacje 4,5-letnie o łącznej wartości 50 mln zł do 26 października br., poinformowała spółka.

Share
d4hrfxi

"Emisja obligacji Best serii R1 zbiegła się w czasie z innymi publicznymi ofertami papierów dłużnych. Równolegle na rynku przeprowadzonych było kilka ciekawych projektów IPO. Emitenci muszą więc mocniej konkurować o kapitał inwestorów. Oferta obligacji Best, największa spośród obecnie przeprowadzanych publicznych emisji obligacji, cieszy się dużym zainteresowaniem, niemniej w tych okolicznościach okazało się, że potrzebujemy nieco więcej czasu na uplasowanie całej oferowanej puli" - powiedział prezes Krzysztof Borusowski, cytowany w komunikacie.

Publiczna oferta obligacji serii R1 obejmuje 500 000 obligacji o wartości nominalnej 100 zł każda, czyli o łącznej wartości nominalnej 50 mln zł. Są to obligacje 4,5-letnie (z terminem wykupu w kwietniu 2021 r.) o zmiennym oprocentowaniu, równym stawce WIBOR 3M powiększonej o marżę w wysokości 3,3%. Daje to około 5% w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym. Emisja skierowana jest do inwestorów detalicznych, podała spółka.

Oferta obligacji serii R1 to pierwsza emisja przeprowadzana w ramach drugiego programu publicznych emisji obligacji Best o łącznej wartości do 200 mln zł.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

d4hrfxi

Podziel się opinią

Share
d4hrfxi
d4hrfxi