Trwa ładowanie...
dthlgiw
18-01-2017 16:58

Best przydzielił obligacje serii R2 o wartości nominalnej 30 mln zł

Warszawa, 18.01.2017 (ISBnews) - Best przydzielił 359 inwestorom obligacje serii R2 o łącznej wartości nominalnej w wysokości 30 mln zł. Spółka przyspieszyła termin przydziału z 31 stycznia na 18 stycznia z uwagi na szybsze zakończenie zapisów, podał Best.

dthlgiw
dthlgiw

W związku z bardzo dużym popytem na oferowane przez Best obligacje serii R2, zapisy przyjmowane były tylko przez dwa dni, tj. 16 i 17 stycznia br. Zapisy złożone przez inwestorów w poniedziałek i wtorek opiewały łącznie na ponad 48,8 mln zł. Zgodnie z ostatecznymi warunkami emisji, wszystkie zapisy zostały proporcjonalnie zredukowane, a średnia stopa redukcji wyniosła 38,6%.

"Po raz kolejny popyt inwestorów na obligacje Best był tak duży, że zapisy zakończyliśmy przed terminem. W ramach naszego programu emisji obligacji nadal możemy wyemitować papiery o wartości 120 mln zł. Inwestorzy, którzy nie zdążyli zapisać się na obligacje Best serii R2 będą mieli już wkrótce kolejną okazję by zarabiać razem z nami" - powiedział prezes Best Krzysztof Borusowski, cytowany w komunikacie.

Best zaoferował inwestorom 300 000 obligacji serii R2 o wartości nominalnej 100 zł każda, o łącznej wartości nominalnej 30 mln zł. Są to obligacje 4,5-letnie (z terminem wykupu w sierpniu 2021 r.) o zmiennym oprocentowaniu równym stawce WIBOR 3M powiększonej o marżę w wysokości 3,3%, co daje ponad 5% w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym.

Oferującym obligacje Best w ramach obecnie realizowanego drugiego programu publicznych emisji obligacji jest Dom Maklerski PKO Banku Polskiego. Spółka planuje, że wszystkie obligacje oferowane w ramach programu będą sukcesywnie wprowadzane do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW w ramach Catalyst.

dthlgiw

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

dthlgiw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dthlgiw